Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեր և ձեր ընտանիքների Ամանորն ու Սուրբ ծնունդը` ձեր սրբալույս օջախներին մաղթելով անմար կրակ ու ջերմություն, ձեր սպասելիքներին` արարչական օրհնանք, անսասան ու միասնական քրիստոնեական հավատք, հայոց ազգին տրված դարավոր ժառանգությանը տեր լինելու և այն ձեր զավակներին փոխանցելու քաջություն ու վճռականություն, հայոց հողի ուժն ու առատությունը, հայոց լեռների համառությունն ու խրոխտությունը և մեր հերոսների անդավաճան ոգու ուժը:
Առանձնահատուկ շնորհավորում եմ հայոց պետության սահմանները պաշտպանած ու նահատակված հերոս հայորդիների ընտանիքներին և հայոց պետության սահմաններն անառիկ պահող ու անտրտունջ պաշտպանող զինվորներին ու զինվորականներին, պայմանագրային զինծառայողներին, կամավորականներին ու նրանց ընտանիքներին` մաղթելով նրանց հայոց լեռներում ճախրող արծիվների անկոտրում ոգի:
Մենք` հայոց հայրենիքի և հայ ազգի պաշտպանության զոհասեղանին կյանքներս դրած հայ ազգի զավակներս, մեկ զգայուն սիրտ ունենք, այն է` Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք, որը, բազում փորձությունների միջով անցնելով, միշտ էլ ներդաշնակ տրոփում է մեր սրտերում:
Այսօր, Հայաստանի անկախությունը, ինքնիշխանությունն ու տարածքային ամբողջականությունը զավթված են, մասնատված են Հայաստանն ու հայ ազգը ոչնչացնել ցանկացող Հայաստանի թշնամիների կողմից։
Ես, որպես Արցախի, Հայաստանի և հայ ազգի դեմ թշնամու կողմից սանձազերծված բոլոր պատերազմների կամավոր մասնակից հրամանատար, համոզվա՛ծ եմ, որ Հայաստանի անկախությունը, ինքնիշխանությունն ու տարածքային ամբողջականությունը նորից վերականգնվելու է միայն ու միայն հայրենասեր, քաջ, համարձակ, չնահանջող հայորդիների անձնազոհ պայքարի շնորհիվ միայն զենքի՛ ուժով է հնարավոր լինելու վերականգնել և պաշտպանել Հայաստանի անկախությունը, ինքնիշխանությունն ու տարածքային ամբողջականությունը:
Ձևավորելո՛ւ ենք 200.000-ոց ազգ-բանակ. կռվելո՛ւ ենք բոլոր թշնամիների դեմ, վերականգնելո՛ւ ենք Հայաստանի անկախությունը, ինքնիշխանությունն ու տարածքային ամբողջականությունը, ազատագրելո՛ւ ենք Արցախը և կյանքի գնով միշտ պաշտպանելո՛ւ ենք ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ (հայ ազգ, հայոց հայրենիք, Հայ առաքելական Սուրբ եկեղեցի, հայոց պետություն) և վե՛րջ։
2026 թվականին մաղթում եմ Հայաստանն ու հայ ազգը ոչնչացնել ցանկացող բոլոր թշնամիների ոչնչացումը։