Անգլերենի ուսուցման դասասենյակ` Մեղրիում
Մեկ տարի առաջ ՀՀ-ում ԱՄՆ-ի նախկին դեսպանը Մեղրիում գտնվելու ժամանակ այցելեց նաեւ քաղաքի N2 դպրոց, որտեղ դեսպանատան աջակցությամբ անվճար հիմունքներով կազմակերպվում էր տարբեր տարիքային խմբերում անգլերենի ուսուցում: Ընդունելության ժամանակ դեսպանին հիացրել էր դպրոցի աշակերտներից մեկի անգլերենով գեղեցիկ ողջույնը: Հիացմունքը հիմք հանդիսացավ, որ դեսպանատունը ժամանակակից սարքավորումներով, համակարգիչներով, գույքով կահավորեր անգլերենի ուսուցման դասասենյակը:
Դպրոցը դասասենյակի բացմանը նախապատրաստվել էր հավուր պատշաճի՝ ազգային կոլորիտի թատերականացված դրվագներով, երգով, պարով, հյուրասիրությամբ:
Արարողակարգը բացեց դպրոցի փոխտնօրեն Վարսիկ Սիմոնյանը, ապա ողջույնի խոսքով հանդես եկան դպրոցի տնօրեն Մերի Հակոբյանը, Մեղրու քաղաքապետ Արշավիր Հովհաննիսյանը, դպրոցի անգլերենի երիտասարդ ուսուցչուհի Լուսինե Թադեւոսյանը:
Դասասենյակի բացման ժապավենը կտրելու պատիվը տրվեց Մեղրու քաղաքապետ Արշավիր Հովհաննիսյանին եւ ԱՄՆ դեսպանատան հասարակայնության հետ կապերի բաժնի տնօրեն Դիլ Ժակլինին, ով գոհունակություն հայտնելու հետ մեկտեղ հավաստիացրեց հետագա համագործակցության մասին:
Միջոցառումն ավարտվեց դպրոցականների համերգային գեղեցիկ կատարումներով: