Անհրաժեշտության դեպքում հայկական զինուժը նաև հարձակվելու է. Դավիթ Տոնոյան
Այսօր  Հանրային հեռուստաընկերության եթերում ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը նշել է, որ Հայաստանի Զինված ուժերը չեն պատրաստվում սպառազինությունների մրցավազքի մեջ մտնել և համալրվում են այնպիսի զինատեսակներով, որոնք հնարավորություն կտան չեզոքացնել հակառակորդի նկրտումները։ Դրա համար ավելի շատ ուշադրություն են դարձնելու որակական խնդիրներին:
Հարցին, թե խոսքը «Սու»-երի մասի՞ն է, Դավիթ Տոնոյանն արձագանքեց. «Նաև «Սու»-երի»:
Դավիթ Տոնոյանի խոսքով հայկական բանակը ձեռք է բերում նաև հարձակվողական զենքեր:
«Փոխվում է հոգեբանությունը, փոխվում է մոտեցումը, քանի որ պաշտպանության մեջ գտնվող բանակները միշտ պարտություն են կրում: Դրա համար մենք չենք պատրաստվում մնալ պաշտպանական դիրքերում։ Եթե խնդիրը գնալու է ռազմական գործողությունների վերսկսմանը՝ մենք չենք հապաղելու», - ասաց նախարարը:
Հարցին՝ հարձակվելու՞ ենք նաև, Տոնոյանը պատասխանեց. «Իսկ ինչու՞ ոչ»։ Ռուսական նոր վարկով, որը ևս 100 մլն դոլար է կազմելու, Հայաստանը ձեռք է բերելու այնպիսի սպառազինություն, որը հնարավորություն կտա խնդիրները հաջող լուծել։ Սպառազինության տեսակը դեռ գաղտնիք է։