ԱՆՑԿԱՑՎԵՑ «KAPAN RACE 2025» ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՄԵԳԱՄՐՑԱՇԱՐԸ
Մայիսի 3-ին Կապանում օրը լի էր էքստրիմով, ադրենալինով և իհարկե սուր զգացողություններով․ Նորաշենիկ բնակավայրում առաջին անգամ անցկացվող «Kapan Race 2025» միջազգային մեգամրցաշարը իր շուրջն էր համախմբել հազարավոր մասնակիցների, հյուրերի և զբոսաշրջիկների՝ վերածվելով իսկական տոնի։
Միջոցառումը կազմակերպել էր Հայաստանի 4x4 օֆֆ-ռոուդ ակումբը՝ Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի նախաձեռնությամբ և «Կապան» բարեգործական հիմնադրամի ու «Կապանի լեռնահարստացման կոմբինատ» ՓԲ ընկերության ֆինանսավորմամբ։
Մրցմանը մասնակցելու համար Կապան էին ժամանել Հայաստանի, Վրաստանի և Իրանի Իսլամական Հանրապետության շուրջ 40 ավտոմրցարշավորդներ, ովքեր պայքարի էին դուրս եկել երեք՝ «Standart», «Sport» և «Extreme» մրցակցային դասերում՝ հաղթահարելով արհեստական և բնական խոչընդոտներով ճանապարհներ:
Մրցարշավի մրցանակային ֆոնդը կազմել է ավելի քան 3 մլն ՀՀ դրամ, որը բաշխվել է լավագույն արդյունք ցուցաբերած 15 թիմերի միջև։ Մրցանակային տեղեր զբաղեցրած մասնակիցները պարգևատրվել են նաև համապատասխան կարգի հավաստագրերով և գավաթներով։