Առաջարկվում է` կախված եկամուտներից «Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին» դրոշմանիշային վճարի չափը փոխել
Այսօր կառավարությունը առաջարկեց փոփոխություն կատարել  «Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին» վճարվող դրոշմանիշային վճարների չափում:
Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն ասաց, որ նկատի ունենալով այն հանգամանքը, որ գործող կարգավորումներով հիմնադրամի եկամուտները բավարար չեն լինելու` կապված վերջին ռազմական գործողությունների հետ, բոլորին` թե՛ մահվան, թե՛ առաջին, երկորրդ կարգի հաշմանդամության դեպքում ամբողջ ծավալով հատուցելու համար, փոփոխություն է կատարվե, որը կիսապրոգրեսիվ կարող ենք անվնանել: Այսինքն կախված անձի եկամուտներից՝ դրոշմանիշային վճարի չափը փոխվում է, մինչև 100 000 դրամի դեպքում՝ 1500 դրամ, 100 000-200 000 դեպքում՝ 3000, և այդպես սանդղակով հասնում ենք մինչև 15 000 դրամի, ում եկամուտը, օրինակ, մեկ միլիոնը գերազանցում է»- ասաց նա:
Նախարարը նշեց, որ այս ամենն արվում է նրա համար, որ պետությունը հնարավորություն ունենա հատուցելու մեր բոլոր հայրանակիցներին, ովքեր ռազմական գործողություններին մասնակցել են, այդ թվում՝ կամավորականներին: