Տեղեկացնում ենք, որ Հայաստանի Հանրապետությունում ժամանակավորապես գտնվող նախնական (արհեստագործական) և միջին մասնագիտական կրթական ծրագրերով ուսումնառող արցախցիների կրթության շարունակականությունն ապահովելու համար Գորիսի պետական քոլեջը նրանց ընձեռում է հնարավորություն մասնակցել դասերին՝ ուսումնական պրոցեսից դուրս չմնալու և վերադառնալուն պես իրենց ուսումնական հաստատություններում ուսումնական տարին առանց ընդհատման շարունակելու համար:
Եթե Արցախի քոլեջներում և կամ ուսումնարաններում ուսումնառել եք այն մասնագիտություններում (մասնագիտությունները տես այստեղ), որոնք ներդրված են նաև Գորիսի պետական քոլեջում, ապա կարող եք համապատասխան մասնագիտությամբ ուսումնառությունը շարունակել։
Անկախ անհրաժեշտ փաստաթղթերի առկայությունից՝  Գորիսի պետական քոլեջը մեր արցախցի հայրենակիցներին կընդգրկի ուսումնական պրոցեսում և մինչև Արցախ վերադառնալու ընթացքում սովորելու վերաբերյալ նրանց կտրամադրի ակադեմիական տեղեկանքներ: