Արթուր Սարգսյանը՝ Սիսիան համայնքի ղեկավար
Հոկտեմբերի 2-ի ՏԻՄ ընտրություններում (ըստ նախնական տվյալների) Սիսիան համայնքի ղեկավար է ընտրվել Արթուր Լավրենտի Սարգսյանը: 7576 վավեր քվեաթերթիկից 4033-ը նրա օգտին էր:
Գործող քաղաքապետ Աղասի Հակոբջանյանի օգտին քվեարկել է 3179, Սրբուհի Գրիգորյանի օգտին՝ 173 հոգի:
Սիսիանի նորընտիր քաղաքապետ Արթուր Սարգսյանը ծնվել է 1978թ. ապրիլի 28-ին Սիսիան քաղաքում:
1995թ. ոսկե մեդալով ավարտելով Սիսիան քաղաքի N 2 միջն. դպրոցը` ընդունվել եւ 2000թ. ավարտել է Երեւանի պետական տնտեսագիտական ինստիտուտի տնտեսագիտության ֆակուլտետի ազգային էկոնոմիկայի բաժինը, ստացել տնտեսագետի որակավորում:
2000-2002թթ. ծառայել է հայկական բանակում:
2002-2006թթ. հեռակա կարգով սովորել եւ ավարտել է Ռուսաստանի Դաշնության Մոսկվայի պետական իրավաբանական ակադեմիայի Օրենբուրգի ինստիտուտը` ստանալով իրավաբանի որակավորում:
2003-2005թթ. աշխատել է Սյունիքի տարածշրջանային մաքսատան ապրանքատրանսպորտային միջոցների ընթացիկ հսկողության բաժնում` ավագ մաքսային տեսուչ:
2005-2008թթ. աշխատել է ապրանքատրանսպորտային միջոցների ընթացիկ հսկողության բաժնի պետ:
2008թ. մինչեւ 2016թ. օգոստոս ամիսն աշխատել է ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախաբացթողումային հսկողության վարչության Սյունիքի տարածաշրջանային բաժնի պետ:
Անկուսակցական է:
Ամուսնացած է, ունի երեք զավակ:
Շնորհավորում ենք Արթուր Սարգսյանին եւ նրան մաղթում հաջողություններ՝ ի բարօրություն Սիսիան համայնքի եւ Սյունիքի մարզի: