Արտյուշա Ղուկասյան. «Գորիսի պետական համալսարանում աշխատանքային բնականոն վիճակ է, որեւէ լարվածություն չկա, որեւէ մեկը տնօրինությանը պահանջներ չի ներկայացրել»
Գորիսի պետական համալսարանի գիտխորհրդի հունիսի 14-15-ի հայտնի նիստից հետո համացանցում տեղեկություններ տարածվեցին, թե իբր համալսարանի երկու-երեք աշխատակից պահանջում են Գորիսի պետական համալսարանի ռեկտոր, ֆիզմաթ գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Արտյուշա Ղուկասյանի հրաժարականը՝ չմանրամասնելով, թե ինչու:
«Սյունյաց երկրի» լրագրողն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել ԳՊՀ ռեկտոր Արտյուշա Ղուկասյանի հետ՝ փորձելով ճշտել համալսարանի շուրջ համացանցում տարածված այդ տեղեկատվության իսկությունը:
Ի պատասխան լրագրողի հարցման՝ Արտյուշա Ղուկասյանը մասնավորապես ասաց. «Գորիսի պետական համալսարանում աշխատանքային բնականոն վիճակ է, որեւէ լարվածություն չկա, որեւէ մեկը տնօրինությանը պահանջներ չի ներկայացրել: Իսկ եթե ինչ- որ մեկը պահանջներ ներկայացնի, ապա անպայման կքննարկենք, եթե, իհարկե, դրանք առնչվեն մեր գործառույթներին: Այնպես որ արտառոցություն չեմ համարի, եթե մեկ- երկու հոգի, ի տարբերություն կոլեկտիվի մեծագույն մասի, այլ կերպ մտածի ինչ-ինչ հարցերի շուրջ: Բացախոսության եւ հրապարակայնության մեր օրերում դա, հիրավի, սովորական երեւույթ է»: