Աշխատանքից ազատվել է Գորիս քաղաքի լավագույն նախակրթարանի լավագույն տնօրենը, իսկ պատճառների մասին՝ ոչ մի խոսք
Շատ տխրեցի տեղեկանալով, որ Գորիսի Վ.Սարգսյանի անվան թիվ 1 ՆՈՒՀ-ի տնօրեն Սաիդա Ադունցը ազատվել է աշխատանքից:
Չխորանալով պատճառների մեջ (տեղի, թե՞ անտեղի) պիտի փաստեմ, որ տիկին Սաիդայի տնօրինության ընթացքում ՆՈՒՀ-ը միշտ եղել է թիվ 1 առաջատարը քաղաքում:
Այդ մասին գիտեն ու կվկայեն բոլորը՝ անկախ քաղաքական հայացքներից:
Որպես հոռուստալրագրող նախակրթարանում բարձր մակարդակով կազմակերպված բազմաթիվ միջոցառումների ականատեսն եմ եղել, որպես ՆՈՒՀ-ի ծնող հետևել եմ ամենօրյա աշխատանքներին, արհեստավարժ թիմի կողմից իրականացվող վերահսկողությանն ու սպասարկմանը, հոգատարությանն ու պատասխանատվությանը: ՈՒ այդ ամենը Սաիդա Ադունցի շնորհիվ:
29 տարվա մանկավարժական փորձը, իր գործի մեջ պրոֆեսիոնալիզմն ու պատասխանատվության մեծ զգացումը տվել է ցանկալի արդյունքը: ՈՒ եթե աչքի տակով անցկացնեք, կնկատենք, որ հաջողություններ գրանցած երիտասարդ գորիսեցիներից շատերը այս նախակրթարանի սաներ են:
Ինչևէ, հարգելի տիկին Սաիդա Ադունց Դուք կարող եք հպարտությամբ քայլել Գորիսում, Ձեր վաստակն է դա թույլ տալիս, բազում պարգևատրումներն ու ոսկե մեդալները, Ձեր աշխատանքն ու ՆՈՒՀ-ի կերտած պատմությունը: