Աշոտ Ահարոնյան. «Պավլիկ Մանուկյանն ու նրա որդին այս պահին վիրահատվում են»
27.07.2016 11:30
Պավլիկ Մանուկյանն ու նրա որդին՝ Արամ Մանուկյանը վիրավոր են, եւ այլեւս չեն գտնվում ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության գնդում: Այս մասին Tert.am-ի հետ զրույցում ասաց «Հիմնադիր խորհրդարանի» անդամ Ալեք Ենիգոմշյանը:
Ալեք Ենիգոմշյանը հայտնեց, որ տեղեկություն չունի, թե որ հիվանդանոց են տեղափոխվել «Սասնա ծռերի» վիրավոր անդամները. «Ոստիկանությունը չի հայտնում, թե որ հիվանդանոց են տեղափոխվել նրանք»:
Սոցիալական ցանցերում տարաբնույթ տեղեկություններ էին տարածվում Պավլիկ Մանուկյանի եւ նրա որդու վիճակի մասին, ինչի վերաբերյալ հստակ տեղեկություն ստանալու համար Tert.am-ը  պարզաբանում խնդրեց ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանից. «Պավլիկ Մանուկյանն ու նրա որդին այս պահին վիրահատվում են», - հայտնեց Ահարոնյանը:
Հիշեցնենք, որ քիչ առաջ Աշոտ Ահարոնյանը Ֆեյսբուքի իր էջում հայտարարություն էր տարածել, որ ՊՊԾ գնդի տարածքում իրավապահներին են հանձնվել զինված խմբի մի քանի անդամներ. կան վիրավորներ:
Քիչ անց հայտարարություն տարածեց նաեւ «Սասնա ծռեր» խմբավորումը Ֆեյսբուքի իր պաշտոնական էջում. «Քիչ առաջ ոստիկանները հարձակում են գործել գնդի տարածք, վիրավորվել են Պավել Մանուկյանը, Արամ Մանուկյանը, Գեւորգ Իրիցյանը եւ հավանաբար խմբի այլ անդամներ: Ոստիկանները առեւանգել են Պավելին, Արամին, Գագիկ Եղիազարյանին եւ խմբի եւս մեկ անդամի»: