Այս անգամ բեմահարթակում հայր և որդի էին
Կապանի արվեստի պետական քոլեջի Վահագն Ստամբոլցյանի անվան երգեհոնային դահլիճում և ճեմասրահում անցնող ամսում համերգները, հաշվետու-ցուցահանդեսները հաջորդում էին միմյանց. հունիսի 27-ին դասական երաժշտության համերգ էր: Հանդիսականի առջև հանդես եկան Արմեն և Անդրանիկ Աղաջանյանները:
Դաշնակահար-երգեհոնահար, Երևանի Պյոտր Չայկովսկու անվան մասնագիտական դպրոցի դասատու, Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի նվագակցող Արմեն Աղաջանյանը երկու տասնամյակ է, ինչ մշակութային կապեր ունի Կապանի արվեստի պետական քոլեջի (նախկինում՝ երաժշտական ուսումնարան) հետ. «Սյունիքի հանդեպ մեր պարտքը համերգային ծրագրով ենք կատարում: Մի առանձնահատուկ հաճույք է հանդես գալ հրաշալի ակուստիկա ունեցող այս դահլիճում: Այստեղ նաև երաժշտական արվեստը գնահատող հրաշալի հանդիսատես կա, ուստի փորձեցինք առիթը բաց չթողնել: Վերջին անգամ նախանցյալ տարի էի Կապանում, այս անգամ տղայիս հետ եմ եկել, ով առաջին անգամ է ներկայանալու կապանցի հանդիսականին»:
Նախ հանդես եկավ միջազգային մրցույթների դափնեկիր, Երևանի պետական կոնսերվատորիայի շրջանավարտ, ՀՀ նախագահի 2019 թ. մրցանակի դափնեկիր Արմեն Աղաջանյանը: Թավջութակահարը կատարեց Բախի, Կ.Պիատտիի, Մաքս Բրուխի ստեղծագործություններից: Ֆորեի «Էլեգիան» Անդրանիկ Աղաջանյանը կատարեց հոր նվագակցությամբ (դաշնամուր): Համերգի վերջում հնչեց Բախի ստեղծագործություններից, որ հնչեցրեց Արմեն Աղաջանյանը:
Համերգն ավարտելուց հետո Կապանի արվեստի պետական քոլեջի տնօրեն Աշոտ Խաչատրյանը երախտագիտություն հայտնեց երաժիշտներին՝ կապանցի հանդիսականին երաժշտական հրաշալի երեկո պարգևելու համար: