Բայդենի եւ Թրամփի հանդիպումը կդառնա իշխանության խաղաղ հանձնման գործընթացի մի մասը
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի եւ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփի հանդիպումը կկայանա լիազորությունների խաղաղ հանձնման գործընթացի շրջանակում։ Այս մասին հայտնել է Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Քարին Ժան-Պիեռը լրագրողների հետ ճեպազրույցում։
«Նորընտիր նախագահ Թրամփը կգա Սպիտակ տուն, որովհետեւ նախագահը նրան հրավիրել է իշխանության խաղաղ հանձնման գործընթացի շրջանակում»,- ասել է նա։ Ժան-Պիեռը ավելացրել է, որ հանդիպումից առաջ կիրականացվի ընթացակարգային նկարահանում Օվալաձեւ աշխատասենյակում։
Սպիտակ տան մամուլի քարտուղարը հրաժարվել է մանրամասներ ներկայացնել ապագա խոսակցության մասին։ «Ես ոչ մի օրակարգ չունեմ եւ պարզապես ասելիք չունեմ։ Դա գործընթացի մի մասն է, երբ խոսքը վերաբերում է լիազորությունների խաղաղ հանձնմանը»,- նշել է նա։
Ժան-Պիեռը նաեւ չի նշել, թե արդյոք Մելանի Թրամփը կհանդիպի գործող առաջին տիկնոջ՝ Ջիլ Բայդենի հետ։ «Ես խորհուրդ կտայի կապվել Թրամփի թիմի հետ այս հարցով»,- ասել է Սպիտակ տան ներկայացուցիչը։ Ավելի վաղ The New York Post թերթը տեղեկացրել էր, որ նա հրաժարվել է հրավերից Մար-ա-Լագոյի (Ֆլորիդայի նահանգ) 2022թ. խուզարկությունների պատճառով։