Երևանի որոշ թաղամասերում, մարզերի որոշ գյուղերում այսօր հոսանքազրկումներ կլինեն
Սպառած էլեկտրաէներգիայի, անջատումների, ինչպես նաև այլ հարցերի առնչությամբ Երևան քաղաքի բնակիչները կարող են զանգահարել 1-80 և 0 8000 0 180 և մարզերի բնակիչները՝ 0 8000 0 180 շուրջօրյա գործող հեռախոսահամարներով:
Այսօր Հայաստանի մի շարք գյուղերում և քաղաքներում, նաև` Երևանի որոշ շրջաններում այսօր պլանային հոսանքազրկումներ կլինեն։
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 6-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն հետևյալ բնակավայրերը.
Երևան քաղաք
10։00-16։00 Սարկավագի փ. 117, 117/1, 117/2 շենքերը, Քանաքեռ 10փ. 4-րդ նրբ. 4Ա-6Ա սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Մամիկոնյանց փ. 42-44, 50 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Փափազյան փ. 27, 27/1 շենքերը, Հովսեփ Էմինի փ. 60, 80, 92 շենքերը և 58-93 սեփական տները, Մանուշյան փ. 36-69 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ա.Ավետիսյան փ. 25, 43, 61, 63, 70, 74, 76, 78, 80, 118Ա շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Համբարձումյան փ. 14, 16, 16Ա, 71, 75, 97 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Համբարձումյան փ. 111-121 սեփական տները, Գուլակյան փ. 56-85 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սունդուկյան փ. 13, 15, 15/4 15Ա, 15/1, 15/2, 26, 28, 64Ա, 69 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սունդուկյան փ. 44ա-64ա սեփական տները, Հր.Քոչարի փ. 14, 14/1, 14/2, 14/3 16, 16/1, 16/6 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Գյուլբենկյան փ. 43 շենքը, Վաղարշյան փ. 13/5 շենքը,
10։30-16։30 Ադմիռալ Իսակովի պողոտան, Երվանդ Քոչար 1, 3, Ալեք Մանուկյան 8/1 շենքերը, Վրացյան փ. 79-95 սեփական տները, և հանրային բաժանորդները, Սարի թաղի 6-21 փողոցները մասնակի,
10։30-17։00 Նուբարաշեն 11փ. 5-7, 9-16 շենքերը, Նոր Արեշ 8-րդ փ. 1-41, Նոր Արեշ 11-րդ փ. 26-50, Մուրացան փ. 121, 123, 147, 149 սեփական տները,
11։00-16։00 Հ. Էմինի 5, 6 7, 16 շենքերը, 1Ա, 7, 9Ա, 13Ա, 15/1, 15/2, 15Ա, 15Ե, 15/7, 15/10, 15/11, 15/12 սեփական տները, Հ Հակոբյան փ. 12/7, Քեռու փ. 91, 93, 95, 97, 99, 99/3 սեփական տները և հարակից ոչ բնակելի բաժանորդները, Գաջեգործների 1-ին և 2-րդ փողոցների 1-39 սեփական տները, Նուբարաշեն նրբ. 1-23 սեփական տները։