«Երգող Սյունիքը» մեկնարկեց
Մայիսի 17-ին Կապանի արվեստի մանկական դպրոցի դահլիճում մեկնարկեց «Երգող Սյունիք» փառատոնը: Այս տարի փառատոնը նվիրված էր Հայաստանի առաջին հանրապետության ստեղծման 100-ամյակին: Փառատոնը բացեց Կապանի №1,2,3 երաժշտական եւ արվեստի մանկական դպրոցների համահավաք երգչախումբը, որ կատարեց Ռոբերտ Ամիրխանյանի «Թե մանկությունն արար աշխարհի» երգը (ղեկավար՝ Գայանե Հարությունյան, նվագակցող՝ Ազնիվ Գեւորգյան): Այնուհետեւ առանձին-առանձին ելույթ ունեցան նշված կրթօջախների երգչախմբերը: Հնչեցին Կոմիտասի,Հարի Ուորենի, Ռոբերտ Պետրոսյանի, Ստեփան Ջրբաշյանի, Աշոտ Ղազարյանի եւ այլոց ստեղծագործությունները:
Փառատոնի ավարտին «Հայ երգչախմբային դիրիժորների ասոցիացիա» հասարակական կազմակերպության համահիմնադիր եւ ղեկավար Քրիստինե Շերոյանը շնորհակալագրեր հանձնեց երգչախմբերի խմբավարներ Անուշ Ասլանյանին (Ա. Խաչատրյանի անվան № 1 երաժշտական դպրոց), Գայանե Հարությունյանը  (№ 2 երաժշտական դպրոց), Աիդա Սարգսյանին  (№3 երաժշտական դպրոց), Մարինա Նահապետյանին (արվեստի մանկական դպրոց): Փառատոնի մեկնարկը ողջունեցին Երեւանի Կոմիտասի անվան կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Սերգեյ Քեչեկը, Կապանի համայնքապետարանի կրթության, մշակույթի եւ սպորտի բաժնի առաջատար մասնագետ Նարա Մելքումյանը: Քրիստինե Շերոյանը հայտնեց, որ մայիսի 19-ին «Երգող Հայաստան» փառատոնը կայանալու է Գորիսում, իսկ աշնանը՝ Մեղրիում եւ Ագարակում: Փառատոնին իրենց մասնակցությունը կունենան նաեւ հանրակրթական դպրոցների երգչախմբերը: