«Եվրատեսիլ 2019» երգի միջազգային մրցույթում հաղթեց Նիդերլանդները
«Եվրատեսիլ 2019» երգի համաեվրոպական մրցույթում  մասնագիտական ժյուրիի և հեռուստադիտողների քվեարկության արդյունքում   492 միավորով հաղթեց Նիդերլանդների ներկայացուցիչ Դունկան Լոուրենսը: Նա կատարեց «Arcade»  երգը:
Երկրորդ տեղը զբաղեցրեց Իտալիան, իսկ երրորդը՝ Ռուսաստանը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` մցույթի եզրափակիչն անցկացվեց մայիսի 18-ին Իսրայելի մայրաքաղաք Թել Ավիվում:
Մրցույթը հեռարձակվեց  Հայաստանի Հանրային հեռուստաընկերության և Հանրային ռադիոյի ուղիղ եթերով: Այն մեկնաբանեցին Ավետ Բարսեղյանն ու Արամ MP3-ը:
Եզրափակիչում հաղթանակի համար պայքարեց 26 երկիր` Հունաստանը, Բելառուսը, Սերբիան, Կիպրոսը, Էստոնիան, Չեխիան, Ավստրալիան, Իսլանդիան, Սան Մարինոն, Սլովենիան, Հյուսիսային Մակեդոնիան, Նիդերլանդները, Ալբանիան, Շվեդիան, Ռուսաստանը, Ադրբեջանը, Դանիան, Նորվեգիան, Շվեյցարիան, Մալթան, Իսրայելը, Ֆրանսիան, Իսպանիան, Միացյալ Թագավորությունը, Գերմանիան և Իտալիան:
Հայաստանի քվեարկության արդյունքները հայտարարեց 2014 թվականին մրցույթին մասնակցած Արամ  MP3-ը: Մեր երկիրը 12 միավորը տվեց Շվեդիային:
Որպես հատուկ հյուր եզրափակիչում տպավորիչ ելույթ ունեցավ աշխարհահռչակ երգչուհի Մադոննան` կատարելով «Future» (Ապագա) երգը:
Հայաստանը ներկայացնող Սրբուհի Սարգսյանը, որը «Walking out» երկգով փայլուն էր ներկայացել մրցույթի երկրորդ կիսաեզրափակիչում, դուրս էր մնացել եզրափակիչից: