«Գանձասար-Կապանը» ֆուտբոլի Հայաստանի գավաթի եզրափակչում
Ֆուտբոլի Հայաստանի գավաթի կիսաեզրափակիչ խաղում «Գանձասար-Կապանը» ապրիլի 18-ին պատասխան հանդիպումում հաղթել է Գյումրիի «Շիրակին» (առաջին հանդիպումն ավարտվել էր ոչ-ոքի՝ 1:1 հաշվով) եւ դուրս եկել եզրափակիչ: Մեկ օր առաջ եզրափակչի ուղեգիր էր ձեռք բերել նաեւ Երեւանի «Ալաշկերտը»՝ հաղթահարելով Երեւանի «Բանանցի» արգելքը: Գավաթի խաղարկության եզրափակիչը նախատեսված է մայիսի 16-ին «Հանրապետական» մարզադաշտում:
Ինչ վերաբերում է ֆուտբոլի Հայաստանի բարձրագույն խմբի առաջնությանը, ապա «Գանձասար-Կապանը» մրցաշարային աղյուսակում զբաղեցնում է չորրորդ հորիզոնականը, առաջատարից՝ Գյումրիի «Շիրակից» հետ մնալով երեք միավորով: Հետաքրքիր է, որ առաջ չորս թիմերն առաջնության վերջնամասում դասավորվել են մեկ միավորի տարբերությամբ, ինչը նշանակում է, որ առաջնության վերջնագծում թիմերի մասնակցությամբ յուրաքանչյուր հանդիպում եզրափակչի պես է լինելու: Առաջիկա հանդիպումը «Գանձասար-Կապանը» անցկացնելու է ապրիլի 22-ին Երեւանի «Բանանցի» հետ, ինչը սկզբունքային հանդիպում է լինելու երկու կողմերի համար: