«ԳեոՊրոՄայնինգ» ընկերության նախագահը շնորհավորում է աշխատակիցներին մասնագիտական տոնի կապակցությամբ
Մետաղագործի օրը ամենամյա մասնագիտական տոն է, որը նշվում է հուլիսի երրորդ կիրակի օրը: Մասնագիտական տոնի առթիվ «ԳեոՊրոՄայնինգ» ընկերության նախագահ Ռոման Խուդոլիյը իր ավանդական շնորհավորական խոսքն է հղում ընկերության աշխատակիցներին։
Շնորհավորում եմ Ձեզ մասնագիտական տոնի՝ մետաղագործի օրվա առթիվ։ ՄԵտաղագործությունը դինամիկ զարգացող ճյուղ է և երկրի տնտեսության զարգազման հիմնասյուններից մեկը։ Մետաղագործական համակարգակազմիչ ձեռնարկությունները աշխատանք և արժանապատիվ ապրելու հնարավորություն են ապահովում միլիոնավոր մարդկանց համար ամբողջ աշխարհում։ Ճյուղի բարգավաճումից մեծապես կախված է ամբողջ երկրի բարեկեցությունը։ Ես վստահ եմ, որ մեր ձեռնարկությունների աշխատանքային կոլեկտիվները, շարունակելով փառահեղ ավանդույթները, նոր ձեռքբերումներով իրենց ներդրումն են բերում Հայաստանի տնտեսության զարգացման գործում։
Ուրախալի է, որ չնայած ճգնաժամային դժվարություններին, մեր ակտիվները շարունակում են կայուն աշխատել, կատարել բյուջետային և սոցիալական բոլոր պարտավորությունները և, ամենակարևորը, իրականացնել երկարաժամկետ զարգացման ռազմավարությունը:
Այսօր ամբողջ աշխարհը կրկին ծանր ժամանակներ է ապրում ՝ փոփոխվելով համաճարակի ազդեցության ներքո: Մենք հրաժարվում ենք առօրեական սովորու սովորույթներից և սովորում ենք անվտանգության նոր կանոններ:
Եվ մենք հավատում ենք, որ կյանքը կվերադառնա իր սովորական ընթացքին: Մենք կրկին կողջունենք մեր գործընկերներին ձեռքսեղմումով, միասին կքննարկենք հաջողությունները և նոր ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները:
Մաղթում եմ Ձեզ նորանոր հաջողություններ, հարգելի հանքագործներ և մետաղագործներ։
Ամբողջ սրտով մաղթում եմ Ձեզ և Ձեր ընտանիքներին քաջ առողջություն, ընտանեկան ջերմություն և բարեկեցություն:
«ԳեոՊրոՄայնինգ» ընկերությունը հիմնադրվել է 2001 թվականին, որը ոսկու և այլ մետաղների դիվերսիֆիկացված ռեսուրսային բազա ունեցող միջազգային մասնավոր ընկերություն է։ ԳեոՊրոՄայնինգ-ի ակտիվները գտնվում են Ռուսաստանում և Հայաստանում։ Հայաստանում ԳեոՊրոՄայնինգին են պատկանում երկու ձեռնարկություն՝ Ագարագի պղնձա-մոլիբդենային կոմպինատը /ԱՊՄԿ/ և «ԳեոՊրոՄայնինգ գոլդ» ընկերությունը, որը շահագործում է Սոթքի ոսկու հանքը և Արարատի ոսկու կորզման ֆաբրիկան։
Президент GeoProMining поздравил коллектив с профессиональным праздником.
День металлурга — ежегодный профессиональный праздник, который отмечают в третье воскресенье июля. По случаю профессионального праздника президент GeoProMining Роман Худолий поздравил коллективы .
Уважаемые коллеги!
Поздравляю Вас с профессиональным праздником – Днем металлурга.
Металлургия – одна из динамично развивающихся отраслей и является основой экономического развития страны. Металлургические системообразующие предприятия дают работу и возможность достойно жить миллионам гражданам во всем мире. И от благополучия отрасли в немалой степени зависит благополучие всей страны. Уверен, что трудовые коллективы наших предприятий, продолжая славные традиции новыми достижениями, вносят достойный вклад в развитие экономики Армении.
Сегодня весь мир вновь переживает непростые времена, меняется под влиянием пандемии. Мы отказываемся от привычных вещей, учим новые правила безопасности. Отрадно, что несмотря на кризисные трудности, наши активы продолжают стабильно работать, выполняют все бюджетные, социальные обязательства и самое главное реализуют долгосрочную стратегию развития. И мы верим, что жизнь вернется в привычное русло. Мы будем снова приветствовать коллег рукопожатием, вместе обсуждать успехи и строить новые планы.
Новых успехов вам, дорогие горняки и металлурги!
От всей души желаю вам и вашим семьям крепкого здоровья, домашнего уюта, семейного благополучия!
GeoProMining, основанная в 2001 году, является международной частной компанией сдиверсифицированной ресурсной базой золота и других металлов. Предприятия GeoProMining расположены в России и в Армении. В Армении GeoProMining принадлежат два предприятия – Агаракский медно-молибденовый комбинат (АММК) и компания GPM Gold, разрабатывающая Сотское золотоносное месторождение и управляющая Араратской золотоизвлекательной фабрикой.