ԳԵՐԻՆԵՐԻ ՀԱՐՑԸ ԿՔՆՆԱՐԿՎԻ ԴՌՆՓԱԿ ՆԻՍՏՈՒՄ
Ազգային ժողովի այսօրվա նիստում որոշվեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդևանյանի նախաձեռնած «Ռազմագերիների, պատանդների, անհայտ կորածների եւ պահվող այլ անձանց ճակատագրի պարզման եւ հայրենիք վերադարձնելու խնդիրները» հասարակական հետաքրքրություն ներկայացնող թեմայով հրատապ քննարկումն անցկացնել փակ ռեժիմով:
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հայտարարեց, որ ԱԺ պատգամավորների ընդհանուր թվի առնվազն մեկ հինգերորդը պաշտոնական գրությամբ առաջարկել է հասարակական հետաքրքրություն ներկայացնող ռազմագերիների, պատանդների, անհայտ կորածների ու պահվող այլ անձանց ճակատագրի պարզման ու հայրենիք վերադարձնելու խնդիրների հարցով հրատապ քնննարկում իրականացնել:
Պատգամավորները 61 կողմ ձայնով ընդունեցին առաջարկը: Նիստին հարակից զեկուցողներ կլինեն իրավասու մարմինների ներկայացուցիչները:
Նշենք, որ ԱԺ նիստին մասնակցում են միայն ՔՊ խմբակցության պատգամավորները, ընդդիմադիր «Հայաստան» ու «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունները բոյկոտում են նիստերը՝ ի նշան սահամանային իրավիճակի վերաբերյալ իշխանության պահվածքի:
Հիշեցնենք՝ ընդդիմությունը երեկ արտահերթ նիստ նախաձեռնեց քննարկելու ստեղծված իրավիճակը, սակայն իշխանականները չներկայանալով տապալեցին: