Գևորգ Փարսյանը աշխատանքային այցով Ագարակ բնակավայրում էր
Հուլիսի 24-ին համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը հերթական աշխատանքային այցով Ագարակ բնակավայրում էր՝ հանդիպելու գյուղի բնակիչների հետ։
Օրակարգում սուբվենցիոն ծրագրով իրականացվող խմելու ջրագծի և դրա հետագա կառավարման վերաբերյալ հարցն էր։ Գյուղում ներկա դրությամբ ավարտական փուլում են գտնվում ջրագծի վերանորոգման, ՕԿՋ–ի կառուցման և խմելու ջրի ներքին ցանցի կառուցման աշխատանքները։ Հանդիպման ընթացքում գյուղի բնակիչների հետ համատեղ համայնքի ղեկավարը քննարկել է ջրամատակարարումը կանոնակարգված իրականացնելու, սիմվոլիկ սակագին սահմանելու, խմելու ջուրը խնայողաբար օգտագործելու և արդարացի բաշխելու վերաբերյալ մի շարք հարցեր։
Թեմայի շուրջ ծավալված քննարկման ժամանակ հնչել են բազմաթիվ կարծիքներ և առաջարկներ, գյուղի բնակիչները հնարավորություն են ունեցել նաև բարձրաձայնելու իրենց մտահոգող խնդիրների մասին, որոնց համայնքի ղեկավարը տվել է սպառիչ պատասխաններ: