Շաբաթօրյա շրջայցեր՝ գյուղական բնակավայրերում
Շարունակելով աշխատանքային շրջայցերը՝ համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանն այս շաբաթ օրն անց է կացրել Ծավ և Սրաշեն գյուղական բնակավայրերի շինհրապարակներում։
Համայնքների տնտեսական և սոցիալական ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված սուբվենցիոն ծրագրերի շրջանակում Ծավ գյուղը կունենա վերանորոգված և առավել հարմարավետ պայմաններով հանդիսությունների սրահ, որը կծառայի բնակիչներին՝ տարաբնույթ միջոցառումների անցկացման համար։ Իսկ Սրաշեն գյուղում խմելու ջրագծի և ՕԿՋ–ի կառուցումից հետո հիմնովին կլուծվի խմելու ջրի կանոնավոր ու շուրջօրյա մատակարարման խնդիրը՝ բարելավելով շուրջ 100 բնակչի կենցաղային պայմանները։
Գյուղերում ընթացող շինարարական աշխատանքների որակի վերահսկողության և դրանցում թերացումները բացառելու նպատակով՝ համայնքապետարանի պատասխանատուների և շինարարական աշխատանքներն իրականացնող կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ համայնքի ղեկավարը շրջել է վերոնշյալ շինհրապարակներում, ծանոթացել սրահի վերանորոգման և, մասնավորապես, ջրագծի անցկացման աշխատանքների ընթացքին:
Ամփոփելով շրջայցը` համայնքի ղեկավարը շինարարական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին հանձնարարել է տեղում համագործակցել վարչական ղեկավարների հետ՝ աշխատանքները համակարգված և արդյունավետ իրականացնելու համար։