Գևորգ Փարսյանը ծանոթացել է 2020 թվականի սուբվենցիոն ծրագրերի շրջանակում կատարված աշխատանքների որակին
Հունիսի 26-ին Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը աշխատանքային շրջայց է կատարել Բաղաբերդ թաղամասի բակերում և տեղում ծանոթացել 2020 թվականի սուբվենցիոն ծրագրերի շրջանակում կատարված աշխատանքների որակին։
Համայնք–պետություն համագործակցության արդյունքում Բաղաբերդ թաղամասի թիվ 6,7,8,9,10,12 շենքերի բնակիչները այժմ ունեն ասֆալտապատ, բարեկարգ և հարմարավետ բակային տարածքներ։
Այցի ընթաքում համայնքի ղեկավարը զրուցել է նաև բնակիչների հետ, լսել նրանց կողմից բարձրաձայնված խնդիրներն ու առաջարկությունները և տեղում պատասխանատուներին հանձնարարել հաշվի առնել նրանց առաջարկները։
Բնակիչները նաև իրենց գոհունակությունն են հայտնել համայնքի ղեկավարին, քաղաքում՝ հատկապես ծայրամասային թաղամասերում, նկատվող բարեկարգման լայնածավալ աշխատանքների համար։
Վերոնշյալ շինարարական աշխատանքների պայմանագրային արժեքը կազմել է 197 586 000 ՀՀ դրամ, որի 60%-ը կամ 118 551 600 դրամը ՀՀ Կառավարության ներդրումն է, իսկ 40%-ը կամ 79 034 400 դրամը՝ Կապան համայնքինը:
Սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակներում իրականացվել է նաև Գր․Արզումանյան 1-ին նրբանցքից և 2-րդ նրբանցքից դեպի Բեխ թաղամաս տանող ճանապարհների ասֆալտապատման աշխատանքներ։
Տեղեկացնենք, որ սուբվենցիոն ծրագրերը իրականացվում են կառավարության հետ համատեղ՝ համայնքի կողմից ներկայացվող առաջնահերթ լուծում պահանջող ծրագրերի հիման վրա։