Հարգելի՛ ուսուցիչներ, մանկավարժներ, կրթության ոլորտի նվիրյալներ,
Սրտանց շնորհավորում եմ ձեզ Ուսուցչի օրվա կապակցությամբ։
Ժամանակի փորձությունների միջով անցած մեր պատմությունը, մեր լեզուն, մեր հավատքը, մեր մշակույթը՝ ահա այն հիմքերը, որոնց վրա կառուցված է հայոց պետականության և ազգային գաղափարախոսության ամրությունը։ Եվ դուք եք, որ ձեր ամենօրյա քրտնաջան աշխատանքով սերունդներին եք փոխանցում այդ սուրբ արժեքները։ Դուք եք կերտում այն քաղաքացուն, ով կրողն է լինելու մեր ազգային ոգու, ով գիտակցելու է իր պատմական ժառանգության կարևորությունը և պաշտպանելու է մեր պետական շահերը։
Մենք ապրում ենք բարդ ժամանակներում, երբ ազգային արժեքների վերարժևորումը կենսական նշանակություն ունի։ Այս համատեքստում ձեր դերը կրկնապատկվում է։ Դուք ոչ միայն գիտելիքներ եք փոխանցում, այլև սերմանում եք հայրենասիրություն, դաստիարակում եք սերունդ, որը կարող է դիմակայել մարտահրավերներին և պաշտպանել մեր ազգային շահերը։
Մաղթում եմ ձեզ առողջություն, ուժ, եռանդ և անսպառ կորով՝ ձեր բարձր առաքելությունը կատարելու գործում։ Թող ձեր աշխատանքի պտուղները լինեն հզոր ու հարատև Հայաստանը, որտեղ մեր ազգային գաղափարախոսությունը կշարունակի լինել մեր առաջընթացի անշեղ ուղենիշը։
Մեկ անգամ ևս շնորհավորելով Ուսուցչի օրվա առթիվ՝ մաղթում եմ, որ ձեր անմնացորդ նվիրումը միշտ ճանապարհ հարթի դեպի պայծառ ապագա։