Գորիսի բժշկական կենտրոնում արվում է հնարավորը՝ արցախցի բուժառուներին պատշաճ սպասարկելու համար
Հայոց Արցախից  բռնագաղթվող  մեր հայրենակիցները՝ վերջին օրերին կրած անհուն տառապանքների հետեւանքով, նաեւ առողջական խնդիրների են բախվում: Պատահական չէ, որ Գորիս ժամանած արցախցիների որոշ մասը  բուժօգնություն ստանալու կարիք է ունենում եւ դիմում Գորիսի բժշկական կենտրոնի մասնագետներին:
Սեպտեմբերի 24-ից սկսած՝ ամեն օր, մի քանի տասնյակ բռնագաղթվածներ են բժշկական օգնություն ստանում Գորիսի բժշկական կենտրոնում: Մի մասը համապատասխան օգնություն ստանալուց հետո հեռանում է հիվանդանոցից, մյուսները ստացիոնար բուժում են ստանում:
Հայրենի օջախներից տեղահանված արցախցիներին ցույց տրվող բուժօգնության դրվածքին ծանոթանալու եւ առկա խնդիրների լուծմանը նպաստելու համար այսօր «Գորիսի բժշկական կենտրոն» ՓԲ ընկերություն է այցելել Ազգային ժողովի սյունեցի պատգամավոր Դավիթ Դանիելյանը: Պատգամավորն այցելել է հիվանդասենյակներ, զրույցներ ունեցել բուժառուների հետ, ովքեր իրենց գոհությունն են հայտնել Գորիսի հիվանդանոցի բուժանձնակազմի նվիրական աշխատանքի կապակցությամբ:
Բժշկական կենտրոնի տնօրեն Դավիթ Մաշուրյանը ներկայացրել է ստեղծված իրավիճակը, ձեռնարկվող աշխատանքների ընթացքը:
Դավիթ Մաշուրյանը հավաստիացրել է նաեւ, որ բուժհաստատությունն ապահովված է անհրաժեշտ դեղորայքով, սննդով, օժանդակ մյուս պարագաներով, եւ ամեն ինչ արվում է արցախցի բուժառուներին պատշաճ օգնություն ցույց տալու համար: