Հարժիսցի բարերարի կողմից հիմնանորոգվեց գյուղի հուշարձանը
Բարերար Ավետ Քոլյանը հարազատ Հարժիսի համար առաջին անգամը չէ, որ ներդրումներ է անում։ Այս անգամ վերջինիս նախաձեռնությամբ հիմնանորոգվել է հուշարձանի տարածքն ամբողջությամբ։ Տարածքում եղևնիներ և բարդիներ են տնկվել, լուծվել լուսավորության հարցը։ Հարժիսի վարչական ղեկավար Մհեր Թարխանյանն անձամբ է զբաղվել աշխատանքների կազմակերպմամբ։
2016֊ից մինչ այսօր Ավետ Քոլյանի հովանավորչությամբ լուսավորվել է Հարժիսը, վերանորոգվել գյուղի մատուռն ու մանկապարտեզի մի հատվածը, հին գյուղի եկեղեցի տանող ճանապարհն ու ցանկապատվել գերեզմանոցը։ Ուշադրությունից դուրս չի մնացել նաև կրթական համակարգը։ Նա նպաստել է Թումո կենտրոնի ստեղծմանն ու դպրոցը վերազինել համակարգիչներով։
Տաթև համայնքի ղեկավար Սամվել Լալայանը ողջունում է հայրենի եզերքի զարգացմանը միտված բարերարների ջանքերն ու շնորհակալություն հայտնում Ավետ Քոլյանին՝ ցուցաբերած վերաբերմունքի համար։