Հայաստանի ռուսական ռազմակայանի զինծառայողները ոչնչացնում են պայմանական հակառակորդին լեռնային զորավարժարանում
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ռուսական ռազմակայանի զինծառայողները մոտոհրաձգային դասակների մարտական հրաձգությունների ընթացքում պայմանական հակառակորդ նշանակող թիրախներ են խոցում «Ալագյազ» բարձրլեռնային զորավարժարանում:
Մարտական հրաձգությունների պարապմունքները մեկ ամսվա թնթացքում անցկացվում են բարձրլեռնային, Էքստրեմալ շոգ կլիմայական պայմաններում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին ՌԴ-ի Հարավային ռազմական օկրուգի մամուլի ծառայոմւթյուկնից, զինծառայողները միայնակ պատրաստության պարապմունքներում, անձնակազմեր եւ ջոկեր կազմելիս հղկել են մարտավարական եւ հատուկ պատրաստության, վարման եւ ԲՄՊ-2 զենքով, Տ-72Բ տանկերով, հրազենով, ավտոմատ (ԱԳՍ-17) եւ ձեռքի (ՌՊԳ-7Վ) նռնականետերով հրաձգության նորմատիվների կատարման վարպետությունը: Հայաստանի ռուսական ռազմակայանի մոտոհրաձգային դասակների համալիր պարապմունքներին ներգրավված Է են շուրջ հազար զինծառայող եւ 250 միավոր հատուկ ռազմական տեխնիկա: