Կապանի պետական բժշկական քոլեջը հայտարարում է 2016-17 ուստարվա ընդունելություն՝ միջնակարգ ընդհանուր կրթության հիմքի վրա /12-րդ դասարանի շրջանավարտներ/ անվճար եւ վճարովի հիմունքով՝ «Մանկաբարձական գործ», «Քույրական գործ», «Դեղագործություն», «Ատամնատեխնիկական գործ», «Բուժական կոսմետոլոգիա» եւ «Բուժական մերսում» մասնագիտությունների գծով, հիմնական ընդհանուր կրթության հիմքի վրա /9-րդ դասարանի շրջանավարտներ/ անվճար եւ վճարովի հիմունքով՝ «Մանկաբարձական գործ», «Քույրական գործ», «Դեղագործություն», «Ատամնատեխնիկական գործ», «Բուժական կոսմետոլոգիա» եւ «Բուժական մերսում» մասնագիտությունների գծով:
«Քույրական գործ» եւ «Մանկաբարձական գործ» մասնագիտությունների ուսման տեւողությունը միջնակարգ /ընդհանուր/ կրթությամբ դիմորդների համար 3 տարի է, իսկ հիմնական ընդհանուր կրթությամբ դիմորդների համար 4 տարի:
«Դեղագործություն», «Ատամնատեխնիկական գործ», «Բուժական կոսմետոլոգիա» եւ «Բուժական մերսում» մասնագիտությունների ուսման տեւողությունը միջնակարգ /ընդհանուր/ կրթությամբ դիմորդների համար 2 տարի է, իսկ հիմնական ընդհանուր կրթությամբ դիմորդների համար 3 տարի:
Շրջանավարտները ստանում են համապատասխանաբար բուժքրոջ /բուժեղբոր, մանկաբարձի, դեղագործի, ատամնատեխնիկի, բուժքույր /բուժեղբայր - կոսմետոլոգի, բուժքույր /բուժեղբայր/ - մերսողի որակավորում:
Ուսուցումը առկա է /ստացիոնար/, հայոց լեզվով, «Դեղագործություն» մասնագիտությամբ միջնակարգ /ընդհանուր/ կրթությամբ ուսուցումը նաեւ հեռակա ձեւով, որի տեւողությունը 3 տարի է:
Կապանի պետական բժշկական քոլեջի շրջանավարտները դիպլոմ ստանալուց հետո կարող են անմիջապես անցնել աշխատանքի ինչպես հանրապետության, այնպես էլ արտասահմանյան բուժհաստատություններում /քոլեջի ավարտական դիպլոմը ճանաչվում է ԱՄՆ-ի բոլոր նահանգներում, ԱՊՀ-ի բոլոր երկրներում, եվրոպական մի շարք երկրներում/:
Գերազանց եւ բարձր առաջադիմությամբ շրջանավարտներն իրավունք ունեն ուսումը շարունակելու ՀՀ պետական բուհերում համապատասխան մասնագիտության 2-րդ կուրսերում, հեռակա ուսուցմամբ:
Քոլեջ կարող են դիմել նաեւ նախնական մասնագիտական, միջին մասնագիտական եւ բարձրագույն մասնագիտական կրթություն ունեցող անձինք:
Քոլեջում ընդունելությունն իրականացվում է կենսաբանություն առարկայի ընդունելության քննությունների արդյունքների հիման վրա, 2016թ. ընդունելության կարգով սահմանված մրցութային հիմունքով ընդունելության քննություններից 8 եւ ավելի միավորներ ստացած դիմորդների միջեւ:
Քոլեջում դիմորդների փաստաթղթերն ընդունվում են մինչեւ 2016թ. օգոստոսի 15-ը, աշխատանքային օրերին ժամը 9:00-16:00.
Դիմորդը քոլեջի ընդունող հանձնաժողովին անձամբ, իսկ անչափահաս լինելու դեպքում՝ օրինական ներկայացուցչի /ծնողի, որդեգրողի կամ հոգաբարձուի/ հետ ներկայացնում է՝