Հայտարարվել է Սիսիան–Քաջարան ճանապարհի Հարավային հատվածի շինարարական աշխատանքների միջազգային մրցույթ
«Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամը հայտարարել է միջազգային մրցույթ՝ Սիսիան-Քաջարան ճանապարհի Հարավային հատվածի կառուցման շինարարական աշխատանքների ձեռքբերման նպատակով։
Ծրագիրն իրականացվելու է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (EBRD) և Եվրոպական ներդրումային բանկի (EIB) համաֆինանսավորմամբ։
Գնումների գործընթացն իրականացվում է EBRD-ի հաճախորդների էլեկտրոնային գնումների հարթակի (ECEPP) միջոցով և այդ հարթակի օգտագործման պայմաններին համապատասխան։ Հետաքրքրված մասնակիցները կարող են մուտք գործել հարթակ հետևյալ հղումով՝ https://ecepp.ebrd.com/
Աշխատանքների շրջանակը ներառում է Սիսիան–Քաջարան ճանապարհի Հարավային հատվածի 24կմ կառուցում, որը հանդիսանում է Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի մաս։
Մրցույթին մասնակցելու համար մասնակիցները պարտադիր պետք է գրանցվեն ECEPP հարթակում՝ դրա օգտագործման պայմաններին համապատասխան։ Միայն գրանցված և գնումների գործընթացին մասնակցության հայտ ներկայացրած մասնակիցները կունենան հնարավորություն ստանալու մրցութային փաստաթղթերը, պարզաբանումները, լրացումները և փոփոխությունները ECEPP համակարգի միջոցով։
Մրցույթի վերաբերյալ լրացուցիչ և մանրամասն տեղեկատվությունը (անգլերեն) հասանելի է հետևյալ հղումով՝ https://ecepp.ebrd.com/respond/YNRVZ2A3HV