«Սյունյաց երկիր» թերթի գլխավոր խմբագիր Սամվել Ալեքսանյանից
Տեղեկություն ստանալու հարցում
Համաձայն ՀՀ սահմանադրության 27 եւ 27.1 հոդվածների եւ «Տեղեկատվության ազատության մասին» ՀՀ օրենքի 6-րդ հոդվածի` խնդրում եմ ինձ տրամադրել տեղեկություններ այն մասին, թե Գորիսի պետհամալսարանի դասախոսներ Լուսինե Ներսիսյանն ու Մհեր Քումունցը, որ բարձրագույն եւ այլ հաստատություններ ընդունվելու համար նախապատրաստական դասընթացներ են իրականացրել իրենց բնակարանում, արտոնագրային վճար վճարե՞լ են պետությանը, թե՞ ոչ: Խնդրում եմ տեղեկություն տրամադրել նաեւ այն մասին, թե նշված անձինք արտոնագրային վճար վճարող համարվելու համար դիմում-հայտարարություն երբեւէ ներկայացրել ու հաշվառվե՞լ են տարածքային հարկային մարմնում:
«Տեղեկատվության ազատության մասին» ՀՀ օրենքի 9-րդ հոդվածի համաձայն` քաղաքացիների տեղեկություն ստանալու գրավոր հարցմանը պատասխան տրվում է հարցումը ստանալուց հետո 5-օրյա ժամկետում, բացառությամբ լրացուցիչ աշխատանք պահանջող տեղեկատվության (30-օրյա ժամկետ): Ուստի, խնդրում եմ տեղեկություն ստանալու հարցումիս պատասխանել օրենքով սահմանված կարգով եւ ժամկետներում:
Տեղեկատվության տրամադրումը մերժելու դեպքում խնդրում եմ գրավոր տեղյակ պահել մերժման հիմքի մասին (հոդված 11) եւ հնարավորության դեպքում տրամադրել այն պետական մարմնի կամ պաշտոնատար անձի հասցեն, որին կարող եմ ուղղել հարցումը:
Կանխավ շնորհակալ եմ:
11 հունիսի 2014թ.