ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանը՝ «Սյունյաց երկրի» խմբագրությունում
Այսօր՝ մայիսի 17-ին, Կապան է այցելել ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանը՝ ընկերակցությամբ Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի և «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահի տնօրեն Նորայր Նազարյանի:
Արա Խզմալյանի սյունիքյան այցը կշարունակվի նաև մայիսի 18-ին, ինչի վերաբերյալ կտարածենք ամբողջական տեղեկատվություն:
Մարզկենտրոնում գտնվելու ընթացքում Արա Խզմալյանն ու Նորայր Նազարյանն այցելել են «Սյունյաց երկրի» խմբագրատուն, հանդիպել պարբերականի կոլեկտիվի հետ, ծանոթացել լրատվամիջոցի անցած ճանապարհին, ներկա ընթացքին և առաջիկա ծրագրերին:
ՀՀ ԿԳՄՍ փոխնախարարը շնորհավորել է «Սյունյաց երկրի» խմբագրակազմին՝ հիմնադրման 20-ամյակի կապակցությամբ, նշել լրատվամիջոցի դերը Սյունիքի մարզի առօրյան և հատկապես մշակութային կյանքը լուսաբանելու գործում:
Արա Խզմալյանը բարձր է գնահատել «Սյունյաց երկիր. մշակութային» եռամսյա հանդեսի գործունեությունը, որ 2021 թվականից կյանքի է կոչվում ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ:
Լրագրի խմբագիր Սամվել Ալեքսանյանը շնորհակալություն հայտնեց Արա Խզմալյանին և Նորայր Նազարյանին՝ թերթի հոբելյանը շնորհավորելու, անցած տարիների գործունեությունն արժևորելու և խմբագրության աշխատանքի հանդեպ հետաքրքրություն ցուցաբերելու համար: