Հոբելյանական միջոցառումներ՝ նվիրված նշանավոր գիտնական ու հասարակական գործիչ, ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս Սերգեյ Համբարձումյանի 100-ամյակին
Ս.թ. մարտի 17-18-ին կանցկացվեն հոբելյանական միջոցառումներ՝ նվիրված նշանավոր գիտնական ու հասարակական գործիչ, ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի ակադեմիկոս Սերգեյ Համբարձումյանի 100-ամյակին:
Մարտի 17-ին՝ ժամը 11:00-ին, տեղի կունենա այցելություն Սերգեյ Համբարձումյանի շիրիմին՝ Երևանի Քաղաքային պանթեոն: Ժամը 14:00-ին ՀՀ ԳԱԱ նախագահության նիստերի դահլիճում (Բաղրամյան 24, 2-րդ հարկ) կանցկացվի հոբելյանական հանդիսավոր նիստ:
Բացման խոսքով հանդես կգա ՀՀ ԳԱԱ նախագահ, ակադեմիկոս Աշոտ Սաղյանը: ՀՀ ԳԱԱ Մաթեմատիկական և տեխնիկական գիտությունների բաժանմունքի ակադեմիկոս-քարտուղար Լենսեր Աղալովյանը կներկայացնի «Սերգեյ Համբարձումյան՝ գիտնականը, քաղաքացին» զեկույցը: Ելույթներ կունենան Հայ-ռուսական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Դարբինյանը, Երևանի պետական համալսարանի ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանը, ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս Գևորգ Բաղդասարյանը, ՀՀ ԳԱԱ թղթակից անդամներ Գրիշա Ղարիբյանը, Սամվել Սարգսյանը: