Հունիսի 25-ից հուլիսի 5-ը Սիսիանի քաղաքային մարզադաշտում ընթանում էր Արցախյան բոլոր պատերազմներում անմահացած սիսիանցի հերոսների հիշատակին նվիրված ֆուտբոլի հուշամրցաշար
09.07.2025 15:58
Հունիսի 25-ից հուլիսի 5-ը Սիսիանի քաղաքային մարզադաշտում ընթանում էր Արցախյան բոլոր պատերազմներում անմահացած սիսիանցի հերոսների հիշատակին նվիրված ֆուտբոլի հուշամրցաշար։
Ֆուտբոլի ավանդական դարձած հուշամրցաշարին հաղթողի տիտղոսի համար պայքարել են 14 ֆուտբոլային թիմեր Սիսիան քաղաքից և համայնքի տարբեր բնակավայրերից։ Դրանք են՝ «Սիսիան», «Գետափ», «Պատանիներ», «Որոտան», «Շաքի», «FC TOLORS», «Անգեղակոթ», «Բռնակոթի Աղոթարան», «Բռնակոթի Երիտասարդական», «Աշոտավան», «Սիսիանի N Զորամաս», «Նորավանի N Զորամաս» թիմերը։
Եզրափակիչ փուլի հանդիպումը կայացել է հուլիսի 5-ին, որի ընթացքում «Սիսիան» և «Սիսիանի N Զորամաս» ֆուտբոլային թիմերը պայքարել են 1-ին և 2-րդ տեղերի համար։
Եզրափակիչ խաղում 2։1 հաշվով 1-ին հորիզոնականը նվաճել է «Սիսիան» թիմը՝ համապատասխանաբար 2-րդ և 3-րդ հորիզոնականները զբաղեցնելով «Սիսիանի N Զորամաս» և «Բռնակոթի Աղոթարան» թիմերը։
Սիսիան համայնքի ղեկավար Հովսեփ Առաքելյանի կողմից լավագույն եռյակ թիմերը պարգևատրվել են գավաթներով, պատվոգրերով և դրամական պարգևներով։
Խաղի ավարտին խոսքով է հանդես եկել համայնքի ղեկավարը՝ շնորհակալություն հայտնելով բոլոր թիմերին, մրցավարներին, Կրթության, մշակույթի, սպորտի, առողջապահության, երիտասարդության և սոցիալական հարցերի բաժնին՝ հուշամրցաշարը բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար։
«Ես բարձր եմ գնահատում համայնքում սպորտային ակտիվությունը։ Հուշամրցաշարի բոլոր խաղերն անցել են թեժ, մրցակցային, բայց միևնույն ժամանակ ընկերական ու ջերմ մթնոլորտում, ինչն էլ փաստում է, որ նմանատիպ նախաձեռնությունները ստեղծում են բոլոր պայմանները, որպեսզի մշտապես բարձր լինի համայնքի սպորտային ոգին»,-իր խոսքում նշել համայնքի ղեկավարը՝ շնորհակալություն հայտնելով նաև երկրպագուներին՝ թիմերի կողքին լինելու և իրենց աջակցությունը նրանց փոխանցելու համար։