Հուշամրցաշար` անվանի մարզիկի հիշատակին
Կապանի աթլետիկայի պատմության մեջ մնայուն հետք է թողել սպորտի վարպետ, ԱՊՀ ժողովուրդների սպարտակիադայի չեմպիոն, 2000 թ Եվրոպայի 2-րդ լիգայի առաջնության 3-րդ մրցանակակիր,  համահայկական խաղերի կրկնակի հաղթող (100 մ վազք և հեռացատկ) Մերուժան Սարգսյանը։ Տաղանդավոր մարզիկը շատ բան ուներ տալու հայկական սպորտին, բայց նրա կյանքը ողբերգաբար ընդհատվեց 2006 թ Մոսկվայում։
Սեպտեմբերի 28-ին Կապանի քաղաքային մարզադաշտում անցկացվեց Մերուժան Սարգսյանին նվիրված հուշամրցաշար։ Այն բարեմաղթանքի խոսքերով բացեցին Սյունիքի մարզի աթլետիկայի ֆեդերացիայի նախագահ, Կապանի համայնքապետարանի աշխատակազմի սպորտի ոլորտի պատասխանատու Արշամ Սարգսյանը, Գյումրիի մարզադպրոցի տնօրեն Սամվել Ունուսյանը։
Պայքարի մեջ մտան Երևանի, Գյումրիի, Վանաձորի, Կապանի մարզիկ-մարզուհիները, ովքեր մրցեցին 100 մ և 800 վազքատարածությունում, հեռացատկ և եռացատկ մրցաձևերում և խառը փոխանցումավազքում։ Հեռացատկ մրցաձևում, որի մրցումներին հաճույքով էր մասնակցում Մերուժանը, հաղթող դարձավ կապանցի Վահե Արզումանյանը՝ 6մ 70 սմ արդյունքով։ Հաղթողները և մրցանակակիրները Սյունիքի մարզի աթլետիկայի ֆեդերացիայի կողմից պարգևատրվեցին մեդալներով, պատվոգրերով և հուշանվերներով։
Մրցումների ավարտից հետո հուշամրցաշարի կազմակերպիչները, մարզիչներն այցելեցին վաղամեռիկ աթլետի գերեզմանին, հարգեցին նրա հիշատակը։