Հուշամրցաշար՝ սպորտի նվիրյալի հիշատակին
Նոյեմբերի 10-ին արտասովոր աշխուժություն էր Կապանի «Լեռնագործ» մարզադաշտի մերձակա հրապարակում։ Զինվորական նվագախումբը տոնական մեղեդիներ էր հնչեցնում։ Պատանի աթլետները պատրաստվում էին շքերթի։ Անցկացվեց կապանյան սպորտի նվիրյալ, ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Արշամ Վեզիրյանի հիշատակին նվիրված հանրապետական կրոսավազքը, որն արդեն ավանդական է դարձել։ Միջոցառմանը մասնակցում էին Արշամ Վեզիրյանի հարազատները, աթլետիկայի երկրպագուները։ Սեղաններին գավաթներ և մեդալներ էին, ինչպես նաև վաստակաշատ մարզիկ և մարզիչ Ա. Վեզիրյանի մեծադիր դիմանկարը։ Բացման խոսքում ներկաներին բարեմաղթանքներ հղեցին և արդար մրցակցություն ցանկացան Կապանի համայնքապետի առաջին տեղակալ Գոռ Թադևոսյանը և համայնքապետարանի սպորտի ոլորտի պատասխանատու Արշամ Սարգսյանը։
Հուշամրցաշարն անցկացվում է 2009 թվականից, և երկրորդ տարին է, ինչ ընդգրկված է Հայաստանի աթլետիկայի ֆեդերացիայի օրացուցային պլանում։ Այս անգամվա մրցմանը, մասնավորապես, մասնակցում էին Գյումրիի, Վանաձորի, Անիի տարածաշրջանի պատանի աթլետները, ինչպես նաև Կապանի և Քաջարանի մարզադպրոցների և հանրակրթական դպրոցների թիմերը՝ մոտ չորս հարյուր մարզիկ։ Մրցումներն անցկացվեցին տարիքային երկու խմբով, և հաշվարկը կատարվեց թե հանրակրթական, թե մարզադպրոցների թիմերի պարագայում։
Հաղթողները և մրցանակակիրները պարգևատրվեցին Կապանի համայնքապետ Գևորգ Փարսյանի հովանավորությամբ սահմանված մեդալներով և հուշանվերներով, իսկ թիմային հաշվարկում աչքի ընկածները՝ գավաթներով։
Մրցումները կազմակերպել էին Սյունիքի մարզի աթլետիկայի ֆեդերացիան և Կապանի համայնքապետարանը։