ԿԱՊԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԿԱՆԱՆՑ ԵՐԳՉԱԽՄԲԻ ԱՌԱՋԻՆ ԲԵՄԵԼԸ
Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի նախաձեռնությամբ սկիզբ դրվեց Կապան համայնքի կանանց երգչախմբի ստեղծմանը։ Ապրիլի 7–ին Կապանի արվեստի պետական քոլեջի Վահագն Ստամբոլցյանի անվան երգեհոնային դահլիճում տեղի ունեցավ առաջին երգչախմբային համերգը՝ նվիրված Մայրության և գեղեցկության տոնին։
Համայնքային ենթակայության՝ արվեստի, երաժշտական դպրոցների և նախադպրոցական ուսումնական հաստատությունների շուրջ 40 մանկավարժներից բաղկացած երգչախումբը հանդես եկավ բացառապես հայ կոմպոզիտորների ստեղծագործություններով։ Հնչեցին Կոմիտասի, Առնո Բաբաջանյանի, Մակար Եկմալյանի, Արմեն Սմբատյանի, Ռոբերտ Ամիրխանյանի, Էդգար Հովհաննիսյանի և Մարինե Ալեսի ստեղծագործությունները՝ երգչախմբի գեղարվեստական ղեկավար և խմբավար Գայանե Հարությունյանի ղեկավարությամբ:
Հանդիսատեսը շունչը պահած վայելեց յուրաքանչյուր կատարում, իսկ վերջում հոտնկայս բոլորը միասին երգեցին Գառնիկ Խաչատրյանի «Իմ Կապան» երգը, որից հետո, չդադարող ծափողջույնների ներքո, երգչախումբը հրաժեշտ տվեց հանդիսատեսին։