Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ օգոստոսի 12-ի՝ Երիտասարդության միջազգային օրվա կապակցությամբ։
Գաղտնիք չէ, որ մարդու կյանքի լավագույն տարիները համարվում են հենց երիտասարդության տարիները, որոնք երազանքների, համարձակ մտքերի, նպատակասլացության, նաև խելահեղության, նոր գաղափարների ու մտահաղացումների իրագործման, միաժամանակ նաև փորձությունների միջով անցնելու տարիներ են։
Քանի որ յուրաքանչյուր ոք իր կյանքի հետագա ճանապարհի ընտրությունը կատարում է երիտասարդ տարիքում, ցանկանում եմ, որ այդ ընտրությունը կատարե՛ք մտածված և գիտակված, որպեսզի հետագայում կարողանաք ստացած գիտելիքները, փորձն ու հմտությունները ծառայեցնել նաև սիրելի քաղաքի շենացմանը։
Երիտասարդությունը միշտ էլ եղել է առողջության, թարմության, արագության, նորի ու նորարության, առաջադեմ մտքերի հոմանիշը, ինչը վառ արտահայտվում է մերօրյա երիտասարդների մոտ, ովքեր իրենց ողջ եռանդով ու աշխատասիրությամբ շարունակում են արժանապատվորեն մասնակցել քաղաքի զարգացմանը, առաջընթացին ու Կապանն ըստ արժանվույն ներկայացնելու պատվաբեր գործին։
Օրը նաև շատ լավ առիթ է շնորհակալություն հայտնելու այն երիտասարդական կազմակերպություններին և անհատներին, ովքեր իրենց ծրագրային առաջարկներով և համայնքապետարանի հետ սերտ համագործակցությամբ նպաստեցին Կապանի Երիտասարդական մայրաքաղաք կոչմանը:
Սիրելի՛ երիտասարդներ, ևս մեկ անգամ շնորհավորում եմ Երիտասարդության միջազգային օրվա առթիվ և մաղթում հաստատակամություն և վճռակունություն՝ ձեր կյանքի կարևորագույն նպատակներին հասնելու գործում: