Սիրելի՛ դպրոցականներ, մանկավարժներ, կրթության բնագավառի ներկայացուցիչներ,
Չնայած ուսումնական տարվա մեկնարկը, երկրում տիրող իրավիճակով պայմանավորված, այս տարի կտրվի սեպտեմբերի 14–ից, այնուամենայնիվ դա չի խանգարում սրտանց շնորհավորել բոլորիդ սեպտեմբերի մեկի՝ գիտելիքի և դպրության օրվա կապակցությամբ, քանի որ անկախ ամեն ինչից սեպտեմբերի մեկը ունի իր յուրահատուկ խորհուրդը, որով և սկսվում է հույսերով լի ուսումնական տարին, գիտելիքներով հարստանալու ու նոր արժեքներ ճանաչելու ժամանակաշրջանը:
Իսկապես գիտելիքն անգնահատելի արժեք և մեծ ուժ է թե՛ մեր երկրի հզորացման, թե՛ յուրաքանչյուրիս բարօրության համար։ Միշտ պետք է հիշեք. «Չկա ավելի հզոր ուժ, քան գիտելիքը, իսկ գիտելիքներով զինված մարդն անպարտելի է»: Ուստի, սիրելի՛ դպրոցականներ և ուսանողներ, օգտագործե'ք կրթվելու և գիտելիքներով հարստանալու ձեր բոլոր հնարավորությունները, լավ սովորե՛ք և վստահ եղե՛ք, որ բոլոր ժամանակների միակ կայուն և չարժեզրկվող հարստությունը դա եղել և մնում է գիտելիքը։ Թ՛ող ուսումնառության ողջ ընթացքը բոլորիդ համար լինի բացահայտումների, նոր ձեռքբերումների, աշխարհճանաչման ու լավագույն ինքնադրսևորման ժամանակաշրջան։
Կրկին շնորհավորում եմ բոլորիս Գիտելիքի և դպրության օրվա ու նոր ուսումնական տարվա առթիվ: Բոլոր աշակերտներին և ուսանողներին, ուսուցիչներին ու կրթական համակարգի բոլոր աշխատողներին մաղթում եմ երջանկություն և քաջառողջություն այս դժվարին ժամանակաշրջանում, ինչպես նաև համբերություն և լավատեսություն այս և մնացած բոլոր դժվարությունները հաղթահարելու համար։