Սիրելի՛ կանայք և աղջիկներ
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ` գարնանային այս գեղեցիկ և արևոտ տոնի` Կանանց միջազգային օրվա կապակցությամբ։
Ձեզ առողջություն, կանացիություն, քնքշություն, սեր, խոհեմություն և ընտանեկան ջերմ մթնոլորտ եմ մաղթում։ Ձեր անսպառ լավատեսությամբ, բարությամբ ու անսահման համբերությամբ, դժվարությունները դիմակայելու անբացատրելի կարողությամբ, ընտանիքին ձեր անմնացորդ նվիրումով, դուք, սիրելի՛ կանայք, ամբողջացնում եք հայ կնոջ կերպարը, ինչի համար արժանի եք ամենաբարձր գնահատանքի:
Հարկ է ևս մեկ անգամ նշել, որ մեր ժողովրդի ողջ պատմության ընթացքում հայ կինը միշտ եղել և մնում է հարազատ օջախի և ընտանիքի խորհրդանիշը, ազգային ավանդույթների պահպանման, մատաղ սերնդի հայեցի դաստիարակության կարևորագույն գրավականը:
Ու քանի որ ձեր տոնը, սիրելի՛ կանայք, համընկնում է բնության զարթոնքի հետ, մաղթում եմ, որ ձեր կյանքի յուրաքանչյուր օրը լեցուն լինի գարնան բույրով, արևով, ուրախ ու բարձր տրամադրությամբ:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորելով տոնի առթիվ՝ քաջառողջություն եմ մաղթում բոլորիդ: Թող սերն ու հմայքն անպակաս լինեն ձեզանից: Ապրե՛ք անհոգ և հայ կնոջ առանձնահատուկ իմաստնությամբ շարունակեք ժպիտ, բարություն ու ազնվություն սփռել ձեր շուրջն ու ամենուր։