Կապան համայնքի ղեկավարի շրջայցերը շինհրապարակներ շարունակվում են
Համայնքում իրականացվող բազմաբնույթ շինարարական ծրագրերը մշտական ուշադրության կենտրոնում պահելով՝ համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը քաղաքաշինության և հողաշինության բաժնի պետ Կարեն Գրիգորյանի և աշխատակիցների հետ շաբաթ օրը ևս շարունակել է շրջայցերը՝ 2022-2023 թվականի սուբվենցիոն ծրագրով բարեկարգվող տարածքների շինհրապարակներ։
Շինարարություններն իրականացնող պատասխանատուների և «Վեոլիա Ջուր» ՓԲԸ «Կապան» տեղամասի պետ Հովհաննես Գևորգյանի հետ համայնքի ղեկավարը տեղում քննարկել է բարեկարգման աշխատանքների կազմակերպման նպատակով վթարների վերացմանն ու ընթացիկ աշխատանքներում առաջացած խնդիրներին առնչվող մի շարք հարցեր, տվել հանձնարարականներ՝ ուղղված աշխատանքները որակին և նախանշված ժամկետներում կատարելուն:
Շրջայցի ընթացքում համայնքի ղեկավարը դիտարկել է հետևյալ ծրագրերը՝
Կապան քաղաքի Գր․ Արզումանյան փողոցի հիմնանորոգում, որտեղ սուբվենցիոն ծրագրից զատ՝ համայնքային միջոցներով/15 166 512 ՀՀ դրամ/, իրականացվում է նաև Գր․Արզումանյան մայթի մի հատվածի բարեկարգում