ԿԱՊԱՆ ՔԱՂԱՔԻ ԲԱՍԿԵՏԲՈԼԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ ՀԱՂԹՈՂԻ ԳԱՎԱԹԸ ՆՎԱՃԵՑ «ՊԵՐԵՄԵՆԻ» ԹԻՄԸ
Մարտի 20-26–ը Դավիթ Համբարձումյանի անվան մանկապատանեկան մարզադպրոցում Կապանի համայնքապետարանի նախաձեռնությամբ անցակացվեց 2024 թվականի Կապան քաղաքի բասկետբոլի առաջնություն, որին մասնակցեցին ինչպես հիմնարկ–ձեռնարկություններից, այնպես էլ քաղաքի տարբեր թաղամասերից ձևավորված 6 թիմ։
Վեց օր կապանցի մարզասերների ուշադրության կենտրոնում բասկետբոլի առաջնությունն էր, որն ընթացավ բավական թեժ մթնոլորտում և երկրպագուների բարձր ծափողջույնների ներքո։
Եզրափակիչ խաղից առաջ 3-րդ տեղի համար պայքար մղեցին «Մարզադպրոց» և «Կենտրոն» թիմերը, խաղն ավարտվեց հօգուտ «Մարզադպրոց» թիմի։ Առաջնության գավաթի համար համառ մրցավեճ ծավալվեց «Պերեմենի»-«Հունան» թիմերի միջև։ Թե՛ 1-ին, թե՛ 2-րդ խաղակեսը անցավ լարված մթնոլորտում և երկրպագուների մեծ ոգևորությամբ։ Երկու թիմերն էլ ուժերի գերլարումով ցուցաբերեցին գեղեցիկ խաղ և ի վերջո, այն ավարտվեց 49/38 հաշվով․ «Պերեմենի» թիմը նվաճեց պատվավոր առաջին տեղի գավաթը։
Առաջնության ավարտին լավագույն 3 թիմերը արժանացան գավաթների, մեդալների, հավաստագրերի և համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի կողմից սահմանված 300 000, 100 000 և 50 000-ական դրամական պարգևների։