Կապանի կոմունալ ծառայությունը նոր ու մշտական հասցե ունի
Ավելի քան երեք տասնյակ տարի սպասումից հետո Կապան համայնքի կոմունալ ծառայության գրասենյակը գտավ իր մշտական հասցեն և այսօր պաշտոնապես իր դռները բացեց համայնքի բնակիչների առջև։ Շենքի բացումը խորհրդանշող կարմիր ժապավենը կտրելու պատիվը տրվեց Կապան համայնքի ղեկավարի օգնական Մհեր Ավետիսյանին և «Կապան համայնքի կոմունալ ծառայություն» ՀՈԱԿ–ի տնօրեն Արտավազդ Կարապետյանին։ Արարողությանը ներկա են գտնվել Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը, համայնքապետարանի աշխատակիցները, ավագանու անդամները, կապալառու կազմակերպության ներկայացուցիչները և այլք։
Ողջույնի իր խոսքում համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը կարևոր և սպասված իրադարձություն է համարել գրասենյակի բացումը և շնորհավորել հատկապես կոմունալ ծառայության աշխատակիցներին՝ արդեն իսկ արժանավայել պայմաններում իրենց գործունեությունը շարունակելու կապակցությամբ։ Առիթը օգտագործելով՝ համայնքի ղեկավարը թվերի տեսքով ներկայացրել է նաև կոմունալ ծառայության վերջին 5 տարիների ձեռքբերումներն ու գրանցած հաջողությունները, որոնք, նրա համոզմամբ, հնարավոր են դարձել ծառայության աշխատակիցների նվիրվածության, բարձր պատասխանատվության և հետևողական աշխատանքի արդյունքում։
«Վստահ եմ, որ նույն ոգով և թիմային աշխատանքով շարունակելու եք ձեր առջև դրված խնդիրները պատվով ու հաջողությամբ իրագործել, ինչպես նաև աշխատանքի արդյունավետության որակական նոր մակարդակ ապահովել արդեն իսկ համարավետ պայմաններում:
Օրվա առթիվ ուզում եմ նաև շնորհակալություն հայտնել կառավարության համաֆինանսավորման համար, շինարարներին՝ հստակ սահմանված ժամկետներում աշխատանքը որակով կատարելու համար, նախագծողներին, տեխնիկական հսկողություն իրականացնողներին և բոլոր նրանց, ովքեր իրենց գործուն աջակցությունն են ունեցել համայնքի համար այս կարևոր ծրագիրը կյանքի կոչելու և աշխատակիցների, ինչու չէ նաև գրասենյակից օգտվող մեր բնակիչների համար առավել մաքուր և գեղեցիկ միջավայր ստեղծելու համար»,- իր խոսքում ասել է Գևորգ Փարսյանը:
Այնուհետև ներկաները շրջել են գրասենյակում, ծանոթացել ստեղծված աշխատանքային պայմաններին։
«Կապան համայնքի կոմունալ ծառայություն» ՀՈԱԿ-կառուցումը իրականացվել է Կապանի համայնքապետարանի նախաձեռնությամբ և ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակներում։