Կապանի մասնաճյուղը ճանապարհում է շրջանավարտներին
Այս ուստարում Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի Կապանի մասնաճյուղին հրաժեշտ  տվեց 76 շրջանավարտ՝ վեց մասնագիտությամբ․՝ 18-ը՝ առկա ուսուցման, 58-ը՝ հեռակա։
Հուլիսի 18-ին մասնաճյուղի դահլիճում տեղի ունեցավ նրանց դիպլոմների հանձնման արարողությունը։
Օրվա խորհրդին պատշաճող խոսքով միջոցառումը բացեց կրթօջախի կրթության կազմակերպման բաժնի պետ Նունե Իսակյանը։
Մասնաճյուղի տնօրենի պաշտոնակատար, մանկավարժական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Լեռնիկ Պետրոսյանը, հանձնելով դիպլոմները, համոզմունք հայտնեց, որ մասնաճյուղում ստացած գիտելիքները շրջանավարտների համար ավելի նպաստավոր պայմաններ կստեղծեն աշխատանքային գործունեության մեջ։ Նաև հավելեց, որ մասնաճյուղը շրջանավարտների 27-րդ սերնդին են կյանքի ուղեգիր տալիս։ Ընդհանուր առմամբ՝ մասնաճյուղն ավարտել է 2100-ից ավելի ուսանող, որոնց մեծ մասը, բանախոսի հավաստմամբ, բախտ չի որոնել օտար ափերում, այլ կապվել է հայրենի հող ու ջրին։
Լեռնիկ Պետրոսյանը  շրջանավարտներին հաջողություններ մաղթեց՝ տեխնոլոգիաների արագ փոփոխվող, ընդհանրապես հարափոփող մեր ժամանակներում։
Հետբուհական գործունեության մեջ շրջանավարտներին հաջողություններ մաղթեցին և բարեմաղթանքի խոսքեր հղեցին «Ինժեներական տնտեսագիտություն և կառավարում» ամբիոնի վարիչի պաշտոնակատար, տեխնիկական գիտությունների թեկնածու, ասիստենտ Լիլիթ Եղիազարյանը և մետալուրգիայի ամբիոնի վարիչի պաշտոնակատար, ասիստենտ Հասմիկ Ավագյանը։
Երախտագիտության խոսքով հանդես եկան շրջանավարտներ Նոնա Գրիգորյանը, Անի Անթառանյանը։