Կապանի միջազգային երաժշտական փառատոն. օր չորրորդ
Փառատոնի 4-րդ օրվա ձևաչափը նույնն էր, ինչ նախորդ օրվանը: Նախ բեմահարթակում փառատոնի երեք մասնակիցներն էին՝ Արմինե Գրիգորյան՝ Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր, միջազգային մրցույթների դափնեկիր, Կարեն Շահգալդյան՝ «Պաբլո Սարասատեի» միջազգային մրցույթի դափնեկիր, ջութակահար, միջազգային մրցույթների դափնեկիր Սևակ Ավանեսյան՝ թավջութակահար, ովքեր ներկայացրին իրենց տպավորությունները, այնուհետև պատասխանեցին հանդիսատեսների հարցերին: Մասնավորապես, առաջարկություն եղավ, որ փառատոնը որևէ անվանում ունենա:
Սևակ Ավանեսյանը նշեց, որ փառատոնը կոչվում է Կապանի միջազգային երաժշտական փառատոն, և դրանով ամեն ինչ ասված է:
Տարին Խաչատրյանական է, լրանում է աշխարհահռչակ կոմպոզիտորի 120-ամյակը, որով ևս պայմանավորվեց Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանի տնօրենի խոսքը, ով մասնավորապես նշեց, որ հաճելիորեն կարելի է ընդունել այն փաստը, որ օրվա համերգի առաջին հատվածում կհնչեն մաեստրոյի ստեղծագործություններից:
Համերգի սկզբում հնչեց Արամ Խաչատրյանի «Տոկկատը» և Էգինայի պարը «Սպարտակ» բալետից՝ դաշնակահար Հայկ Մելիքյանի կատարմամբ: Այնուհետև Արմինե Գրիգորյանը (դաշնամուր) և Կարեն Շահգալդյանը (ջութակ) հանդիսականին մատուցեցին Խաչատրյանի երկու ստեղծագործությունը՝ «Նոկտյուրն ջութակի և դաշնամուրի համար» ու «Պար ջութակի և դաշնամուրի համար», հնչեց նաև «Սյուիտ երկու դաշնամուրի համար»-ը՝ դաշնակահարուհիներ Սոնա Բարսեղյանի և Արմինե Գրիգորյանի կատարմամբ:
Հանդիսականին անակնկալ էր սպասվում՝ կատարվեց Խաչատրյանի «Սուսերով պարի» փոխադրումը ութ ձեռքի համար:
Համերգային երկրորդ մասում երիտասարդ դաշնակահար Արմեն Պուչինյանի կողմից կատարվեց Լիստի ստեղծագործությունը՝ «Մեֆիստո-վալս № 4», այնուհետև՝ Շոստակովիչի «Սոնատ թավջութակի և դաշնամուրի համար» (դաշնամուր՝ Մարիաննա Շիրինյան, թավջութակ՝ Ալեքսանդր Շիրինյան-Ռոդե):
Հաճելի էր լսել Մանգանի «Ռոմանսը»՝ 12-ամյա սաքսոֆոնահար Միքայել Հարությունյանի  կատարմամբ:
Համերգի ավարտին հնչեց Մոցարտ՝ «Լարային կվինտետ № 4 սոլ մինոր» (Հայկ Ղազազյան՝ առաջին ջութակ, Հրաչյա Ավանեսյան՝ երկրորդ ջութակ, Արմեն Նազարյան՝ առաջին ալտ, Անդրեյ Գրիդչուկ՝ երկրորդ ալտ, Դավիթ Եժով-Յավրումյան՝ թավջութակ): Չորսմասանի մի ստեղծագործություն, որը տևական ժամանակ հաճելի զգացողության մեջ պահեց հանդիսականին: