Կապանում նշվեց գրադարանավարի օրը
Աշխարհի հնագույն մասնագիտություններից մեկը մեր իրականության մեջ ստացել է իր պաշտոնական «գրանցումը». հոկտեմբերի 7-ը գրադարանային ոլորտի բոլոր աշխատողների մասնագիտական տոնն է։ Եվ ինչպես ողջ Հայաստանում, այնպես էլ Կապանի ակումբագրադարանային միավորման գրադարաններում նշվում է Գրադարանավարի օրը։ Մասնավորապես՝ Կապանի էլեկտրոնային գրադարանում այսօր կազմակերպվել էր միջոցառում՝ նվիրված Կոմիտաս վարդապետի և հայ մեծանուն գրող Հովհաննես Թումանյանի ծննդյան 150-ամյակներին և կրում էր «Ամենայն հասակ ունի իր Թումանյանը» և «Կոմիտաս վարդապետը սկիզբ է, որը վախճան չունի» խորագրերը։ Միջոցառմանը իրենց թումանյանական քառյակներով, ներկայացումներով և Կոմիտասի երգերով մասնակցեցին Կապանի արվեստի մանկական դպրոցի, Մշակույթի կենտրոնի, թիվ 13 հիմնական դպրոցի սաները և էլեկտրոնային գրադարանի ակտիվ ընթերցողները։
Գրադարանի աշխատակիցներին շնորհավորելու էր եկել նաև Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը, աշակերտներ, ուսանողներ, քաղաքի կրթամշակութային հաստատությունների այլ ներկայացուցիչներ։
Օրվա կապակցությամբ՝ Կապանի համայնքապետարանի կողմից գրադարանը ստացավ ավելի քան 300 կտոր գիրք։