Կլինի երիտասարդների ամենասիրած վայրը Գորիսում
Գորիսում ստեղծված ՄԵՆՔ (Միասնական, երիտասարդ նախաձեռնող քաղաքացիներ) երիտասարդական խմբի ֆեյսբուքյան էջից տեղեկանում ենք, որ այն նախատեսում է Գորիսի հրապարակին կից արհեստական բլուրը վերակառուցել եւ վերափոխել՝ վերջինիս տալով ժամանակակից դիզայներական լուծումներ: ՄԵՆՔ խումբը որոշել է այն անվանել «Երիտասարդական բլուր», քանի որ նախատեսում է, որ այն պետք է դառնա հատկապես երիտասարդների ամենասիրած վայրերից մեկը Գորիս քաղաքում: Բլրի 3D մոդելը (նախագծել է Շահանե Փարսյանը) նախագծելիս`  հաշվի են առել բազմաթիվ գործոններ, որոնցից մեկն այն է, որ բլուր բարձրանալու համար պետք չեն աստիճաններ, ինչպես հիմա է, այլ օգտագործվելու է թեք հարթություն, որպեսզի կարողանան բարձրանալ նաեւ հաշմանդամներ, սայլակներով մայրեր եւ այլն ... Նախատեսվում է նաեւ, որ երեկոյան ժամերին բլրից կկազմակերպվեն կինոդիտումներ թատրոնի պատին:
ՄԵՆՔ երիտասարդական խումբն իր այս գաղափարը իրագործելու նպատակով ֆոնդահայթայթում է իրականացնում: Դրա համար նկարահանվել է ֆիլմ, որն ի դեպ, արդեն տեղադրվել է համացանցում (https://www.indiegogo.com/projects/the-hill-of-youth), եւ  որն  անգլերենով  պատմում է գաղափարի, դրա իրականացման անհրաժեշտության մասին, եւ կոչ անում ներդրումներ կատարել` ներդրումային տարբեր գումարների համար խոստանալով յուրատեսակ խրախուսանքներ: Գաղափարի իրականացման համար անհրաժեշտ է 22 000 դոլար, իսկ այժմ նվիրաբերվել է 100-ը:
ՄԵՆՔ-ը գորիսեցի ակտիվ երիտասարդներից կազմված համայնքային խումբ է,  որը քաղաքում հանդես է գալիս հետաքրքիր նախաձեռնություններով` նպատակ ունենալով ակտիվ մասնակցությամբ նպաստել համայնքի զարգացման գործընթացին: