«Լավագույն մարզական նախադպրոցական հիմնարկ» մրցույթի մարզային փուլը
Կապանի մարմնամարզության դպրոցում մայիսի 28-ին երկրորդ անգամ անցկացվեց Հայաստանի Հանրապետության նախագահի մրցանակի համար «Լավագույն մարզական նախադպրոցական հիմնարկ» մրցույթի մարզային փուլը: Այս անգամ մրցասպարեզ էին ելել Կապանի N1, Սիսիանի N1, Գորիսի N2, Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի N1 նախադպրոցական ուսումնական հաստատությունների, Մեղրի քաղաքի մսուր-մանկապարտեզի թիմերը:
Ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին ապրիլյան քառօրյա պատերազմի զոհերի հիշատակը: Միջոցառման մասնակիցներին առաջին հանրապետության տոնի առթիվ շնորհավորեց եւ հաջողություններ մաղթեց Սյունիքի մարզպետի տեղակալ Վաչե Գրիգորյանը՝ կարեւորելով նման մրցույթների դերը դեռահասների մարմնակրթության գործում:
Ի դեպ, մրցույթի համայնքային փուլին մասնակցում էին 29 նախադպրոցական հաստատությունների թիմեր:
Փոքրիկներն իրենց հարաբերությունները պարզեցին հինգ մրցաձեւում՝ փոխանցումավազք արգելքների հաղթահարումով, խաղային փոխանցումավազք, անցում մարմնամարզական օղակների միջով, խաղային փոխանցումավազք թենիսի գնդակներով, հավաքել «Հաղթանակ» բառը: Արդյունքների ամփոփումից հետո պարզ դարձավ, որ հաղթող է ճանաչվել «Գորիսի N2 նախադպրոցական հիմնարկ» համայնքային ոչ առեւտրային կազմակերպությունը (ՀՈԱԿ) (տնօրեն՝ Ժասմենա Խաչատրյան, դաստիարակներ՝ Սոֆի Գրիգորյան, Մերի Հայրապետյան), որ հավաքեց 48 միավոր, երկրորդ հորիզոնականում Քաջարանի թիմն էր (46 միավոր) (տնօրեն՝ Ռուզաննա Առաքելյան, դաստիարակ՝ Տաթեւիկ Սարգսյան), երրորդ տեղը զբաղեցրեց «Կապանի N1 ՆՈՒՀ» ՀՈԱԿ-ը (տնօրեն՝ Քրիստինե Սողոմոնյան, դաստիարակներ՝ Նելլի Թեւանյան, Մերի Բաղդասարյան): Հաղթողն ու մրցանակակիրները պարգեւատրվեցին գավաթով, հավաստագրերով եւ հուշանվերներով: Միջոցառմանն աշխույժ ռիթմեր հաղորդեցին «Վահան Մանուկյան» երգի ստուդիայի սաների կատարումները:
Հաղթող թիմը կմասնակցի մրցույթի հանրապետական փուլին: