Լենա Նազարյանը պարզաբանում է, թե ինչու պետք է առաջադրել վարչապետի թեկնածու և չընտրել նրան
ԱԺ «Ելք» խմբակցության ղեկավար Լենա Նազարյանը ֆեյսբուքյան  իր էջում գրառում է կատարել ու պարզաբանել, թե  ինչու էր անհրաժեշտ այսօր ՀՀ վարչապետի պաշտոնում առաջադրել ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի թեկնածությունը, և ինչու է կարևոր, որ Ազգային ժողովը վաղը նրան չընտրի վարչապետ։
Լենա Նազարյանը մասնավորապես գրել է․
«Ծրագիրը հետևյալն է. Սահմանադրության համաձայն` որպեսզի Ազգային ժողովը լուծարվի, անհրաժեշտ է, որ Ազգային ժողովում 2 անգամ ոչ ոք վարչապետ չընտրվի: Միայն այդ պարագայում ԱԺ-ն կլուծարվի, և կնշանակվեն նոր ընտրություններ` դեկտեմբերի 9-ին: Հետևապես վաղը և դրանից 7 օր հետո էլ պետք է ոչ ոք չընտրվի:
Այդ դեպքում հարց է առաջանում. ինչո՞ւ ենք առհասարակ առաջադրում թեկնածու: Խնդիրն այն է, որ Սահմանադրության մեջ գրված է, որ եթե ԱԺ-ում առաջին անգամ վարչապետ չի ընտրվում, ապա քվեարկությունից 7 օր հետո անցկացվում է վարչապետի նոր ընտրություն:
Հիմա, քանի որ Սահմանադրության մեջ գրված է հենց «քվեարկություն» բառը, ապա ենթադրվում է, որ պետք է գումարվի նիստ, և լինի քվեարկության պրոցես, իսկ եթե ոչ մեկը չի առաջադրվում, ապա չի գումարվում նիստ, և քվեարկություն էլ չի լինում, ինչը հետագայում ԱԺ-ն լուծարելու ժամանակ կարող է իրավական անիմաստ բանավեճի առիթ դառնալ: Եվ որպեսզի ապահովենք գործընթացի միանշանակությունը, ստիպված էինք առաջադրել` բայց ձեռնպահ քվեարկելու մտադրությամբ, որպեսզի չընտրվի»:
Հիշեցնենք, որ այսօր ԱԺ «Ելք» խմբակցությունը հայտարարեց, որ վարչապետի պաշտոնում կառաջադրի ներկայումս ՀՀ վարչապետի  պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի։ Նշենք, որ վաղը ԱԺ-ի դիմաց նաև ակցիա է լինելու՝ պահանջով, որ վարչապետի թեկնածուին կողմ չքվեարկեն։