Լույս է տեսել «Սյունյաց երկրի» հատուկ համարը՝ նվիրված Գորիսի պետական քոլեջի 100-ամյակին
Վեց տպագրական մամուլ ծավալով և 500 տպաքանակով համարի տպագրությունն իրականացվել է Գագիկ Առուշանյանի աջակցությամբ։
Համարում անդրադարձ կա Սյունիքի ամենահին կրթական այդ հաստատության անցած ճանապարհին, ինչպես և ներկա ընթացքին։
Մինչ այդ, սակայն, զետեղված են շնորհավորանքի ուղերձներ հոբելյանի առիթով։
Քոլեջի 100-ամյակը շնորհավորել են Սյունյաց թեմի առաջնորդական տեղապահ ՏԵր Մակար վարդապետ Հակոբյանը, ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արաքսիա Սվաջյանը, Գորիս համայնքի ղեկավար Առուշ Առուշանյանը, ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության և սպորտի հանձնաժողովի նախագահ Սիսակ Գաբրիելյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Դավիթ Դանիելյանը, Գորիսի պետական քոլեջի տնօրեն Կարեն Լազարյանը, Գորիսի պետական քոլեջի կառավարման խորհրդի նախագահ Արարատ Լալաբեկյանը, կրթօջախի 91-ամյա շրջանավարտ Օլյա Գալստյանը։
Համարում առաջին անգամ հրապարակվում է Գորիսի պետական քոլեջի օրհներգը․ խոսք՝ Տիգրան Գրիգորյանի, երաժշտությունը՝ Անուշ Ալեքսանյանի։ Օրհներգն առաջին անգամ կկատարի ճանաչված երգիչ Արսեն Գրիգորյանը՝ կրթօջախի հոբելյանին նվիրված հանդիսավոր միջոցառման ժամանակ։
Համարի բովանդակությանը կարող եք ծանոթանալ՝ այստեղ։
«Սյունյաց երկրի» խմբագրակազմը միանում է շնորհավորանքներին ու Գորիսի պետական քոլեջի դասախոսական և ուսանողական կոլեկտիվներին մաղթում նոր հաջողություններ՝ աճող սերնդի կրթության ու դաստիարակության, ինչպես և կրթօջախի մեկդարյա փառավոր ավանդույթները շարունակելու գործում։