Մարզկենտրոնի մտավորականները մերժել են մարզպետի հետ հանդիպման առաջարկը
Ինչպես հաղորդում են Սյունիքի մարզպետարանից՝ Վահե Հակոբյանն ապրիլի 26-ին մարզկենտրոնի մի խումբ մտավորականների հրավիրել է իր հետ հանդիպման՝ քննարկելու հանրապետությունում ծավալված քաղաքացիական խաղաղ անհնազանդության փոթորկից Կապանը հնարավորինս հեռու պահելու խնդիրը:
Հրավիրվածները, բացառությամբ հինգ-վեց հոգու, մերժել են մարզպետի առաջարկը եւ չեն ներկայացել  հանդիպման՝ պատճառաբանելով, որ նա այլեւս ու ընդմիշտ կապ չունի Սյունիքի հետ:
Հինգ-վեց հոգու հետ հանդիպումը, այդուհանդերձ, տեղի է ունեցել:
Դա այն օրն էր ու այն բանից հետո, երբ Կապանի ինստիտուտից դուրս էին հրավիրել Վահե Հակոբյանին:
Ինչեւէ, հինգ-վեց մտավորականի հետ մի քանի րոպե տեւած հանդիպման ժամանակ  մարզպետն արձանագրել է, թե Կապանում ձախողված է երիտասարդության, ուսանողության, դպրոցականների հետ տարվող աշխատանքը, ինչի հետեւանքով նրանք ոտքի են ելել ու դատապարտում են իշխանությունների գործունեությունը:
Րոպեներ անց մարզպետը լքել է հանդիպման գրեթե դատարկ սրահը՝ հանդիպումը վարելու «պատիվը» վերապահելով Ռուդոլֆին:
Հանդիպման մասնակիցներից մեկը «Սյունյաց երկրի» լրագրողի հետ զրույցում ներկայացրեց իր տպավորությունը եւ ցավ արտահայտեց առ այն, որ մարզպետի պաշտոնը զբաղեցնող անձնավորությունը մեկուկես տարի հետո անգամ այդչափ կտրված է իրական Սյունիքից:
-Վահե Հակոբյանը չորս տարի շարունակ չի կարողանում քանդված վիճակից դուրս բերել Կապանի մշակույթի կենտրոնը, նա հանրակրթության ոլորտը վստահել է մի քանի կիսագրագետի՝ լավագույն կադրերին դուրս մղելով ասպարեզից, նա վերացրել է տասնամյակներ շարունակ գործած դպրոցականների ճամբարը՝ իր համար այն դարձնելով գիշերակացի ու գիշերային խրախճանքների վայր, նա երազում էր Սյունիքը դարձնել պարսիկների խրախճանքի վայր, կազինոների տարածք եւ այդքանից հետո, առանց անհարմար զգալու, խոսում է երիտասարդության, ուսանողության, դպրոցականների դաստիարակության մասին,- ասաց մեր զրուցակիցը:
Ի դեպ, նախկինում եւս մի քանի անգամ նման ձեւաչափով հանդիպում է կազմակերպել մարզպետը: Բայց, ինչպես հավաստիացրեց մեր զրուցակիցը, այդ հանդիպումներում բարձրացված որեւէ հարց նա չի լուծել եւ մոռացության է մատնել հանդիպումն ավարտելուց րոպեներ անց:
ՍԵՓ. ԼՐԱՏՎ.