Մեդալների հարուստ ավարն էլ չի գոհացնում
Երեւան «Դինամո» մարզադահլիճում մարտի 22-ից 24-ը անցկացվեց Հայաստանի քիք-բոքսինգի ակումբների բաց առաջնությունը։ Սյունիքի մարզի քիք-բոքսինգի «Գարեգին Նժդեհ» ակումբից մրցմանը մասնակցում էր 14 մարզիկ, որոնք ընդհանուր հաշվով նվաճեցին 9 ոսկի` 3 արծաթե 2 բրոնզե մեդալներ։ Ակումբի մարզիչ, ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Արա Սարգսյանի փոխանցմամբ` վերջին անգամ անցյալ տարվա նոյեմբերին են մասնակցել մրցաշարի։ Ֆինանսական խնդիրների պատճառով 4-5 մրցաշարի չեն մասնակցել, ինչը նշանակում է մարզավիճակի կորուստ, անվստահություն սեփական ուժերի հանդեպ։ Թեպետ մեդալների հարուստ ավարին, մարզիչն արդյունքներից այնքան էլ գոհ չէ, այն համոզումն ունի, որ ավելին կարելի էր անել։
Այս անգամ նորացված տեսանք «Գարեգին Նժդեհի» ակումբի մարզումնային սրահը. տեղադրվել էր նոր ռինգ, ակումբը համալրվել էր մարզագույքով, ինչի համար մարզիչն ու սաները խնդրեցին մեր լրատվամիջոցով իրենց երախտագիտությունը փոխանցել Կապանի համայնքապետ Գեւորգ Փարսյանին` հովանավորության համար։
Ինչպես տեղեկացրեց ակումբի մարզիչը, առաջիկա խոշոր եւ պատասխանատու մրցումը օգոստոսին է, Wako վարկածով անցկացվելու է քիք-բոքսինգի Եվրոպայի առաջնությունը եւ լիահույս են, որ կգտնվեն հովանավորներ այդ կարեւոր մրցմանը մասնակցելու համար։