Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի՝ Ուսուցչի օրվա առթիվ:
Սերունդներ կրթելը բարդ ու պատասխանատու առաքելություն է, որը ձեր պարագայում հայրենասիրական մոտեցում ու անսահման նվիրում է պահանջում, ու հենց այդ նվիրումն է, որ ուսուցչի մասնագիտությունը վերածում է կոչման: Մեր ժողովուրդը մշտապես բարձր է գնահատել ուսուցչի դերը, և նրա հանդեպ այժմ տածած ակնածանքն ու ջերմ վերաբերմունքը ձևավորվել է դարերով: Ապահովելով վաղվա մեր ապագան Դուք ձեր ուսերին կրում եք անչափ պատասխանատու և բարդ առաքելություն, այն է՝ կրթել ու դաստիարակել մեր երկրի ապագա քաղաքացուն: Քաջ գիտակցելով, որ գիտելիքն ու կրթությունն են պետության հզորացման, դրա պահպանման ու առաջընթացի ամենակարևոր նախապայմանը, դուք հասարակությանն եք տալիս հայրենիքի սահմաններն անառիկ պահող զինվոր, գիտության մշակ, պետական ու հասարակական գործիչ, այնպիսի մարդիկ, ովքեր պատրաստ են կերտել ազգի ու երկրի արժանապատիվ ապագան, որի ականատեսն ենք ամեն օր: Ազգային ու պետական շահի տեսանկյունից չկա ավելի բարդ, միաժամանակ ավելի պատվաբեր կոչում, քան ուսուցչինը: Դուք այդ առաքելությունը կատարում եք մեծահոգաբար՝ յուրաքանչյուր աշակերտի տալով հիմնարար գիտելիքներ, պարուրում եք նրան ծնողական ջերմությամբ, ստեղծում ընտանեկան միջավայր:
Անշուշտ, ցանկացած բարեմաղթանք, շնորհակալական խոսք կամ խոնարհում ձեր վաստակի հանդեպ չի կարող փոխհատուցել ձեր վաստակը:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Մեղրի համայնքի բոլոր կրթօջախների մանկավարժներին, ինչպես նաև վաստակած հանգստի անցած մեր բոլոր ուսուցիչներին, մաղթում եմ քաջառողջություն, համբերություն, արևշատություն, մեծ կամք ու անսպառ եռանդ ձեր՝ ազգանպաստ առաքելության իրականացման ճանապարհին:
Շնորհակալ ենք ձեզ՝ մեծավանդ ու արգասաբեր գործունեության համար: